Ogłoszenia parafialne – 23 styczeń 2022

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych.
    Zostały przygotowane do zabrania Sigla biblijne - wskazujące na określone miejsca w tekście Pisma Świętego, których lektura niech pogłębia nasze umiłowanie Słowa Bożego.
  2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  3. W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.
  4. W tym tygodniu patronują nam:
    • poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
    • środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
    • piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.
  5. Pamiętajmy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  6. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii.
  7. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  8. Są do nabycia gazety: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny„ oraz kartka z ogłoszeniami.
  9. Zapraszamy na kończące się już Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy naszych parafian:
    • W poniedziałek 24 stycznia, mieszkających przy ul. Budowlanych.
    • We wtorek 25 stycznia, mieszkańców – Skrzydlic i Wrociszowa Górnego.
    • W środę 26 stycznia, mieszkających przy ul. Szybów, Osiedle.
    • W czwartek 27 stycznia Msza św. w Miedzianej o godz. 1800, w intencji mieszkańców – Miedzianej, Łowina i Wielichowa.
      Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.

Poniedziałek 24 Stycznia 2022
8:00 † Danuta Wypiorczyk – od Wioletty i Adama Porębskich z Marcówki
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Budowlanych

Wtorek 25 Stycznia 2022
8:00 † Grzegorz Męcina 1 rocznica śmierci
17:00 Msza św. kolędowa w intencji Mieszkańców: Skrzydlic, Wrociszowa Górnego

Środa 26 Stycznia 2022
8:00 † Czesław Romel 1 rocz. śm. † Włodzimierz Romel 27 rocz. śm. † Anna Michalska 11 rocz. śm.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Szybów, Osiedle.

Czwartek 27 Stycznia 2022
8:00 † Krystyna Metelica – od uczestników pogrzebu
17:00 † Rozalia Duma 1 rocz. śm.
18:00 Msza Święta w Miedzianej Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców miejscowości: Miedziana, Łowin, Wielichów

Piątek 28 Stycznia 2022
8:00 † Mirosław Kasiński Msza św. gregoriańska 1
17:00 † Wanda Buczek – od uczestników pogrzebu

Sobota 29 Stycznia 2022
8:00 † Mirosław Kasiński Msza św. gregoriańska 2
17:00 † Kazimierz Kicmal 25 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice

Niedziela 30 Stycznia 2022
8:00 † Mirosław Kasiński Msza św. gregoriańska 3
9:15 Msza Święta w Miedzianej rez. Traczyk
10:30 † Stanisława(k) Halejcio 11 rocz. śm.
12:00 † Wincenty Macutkiewicz 20 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice z obu stron
12:00 † Bolesław Czajkowski – od uczestników pogrzebu