Ogłoszenia parafialne – 30 styczeń 2022

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i chwałą ludu Izraela”. Na Mszach Świętych obrzęd błogosławienia gromnic. Msze Święte w tym dniu w Zawidowie o godz. 800 i 1800 oraz w Miedzianej o godz. 1630. W zakrystii można nabyć gromnice w cenie 10 i 6 zł.
  3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730.
  5. Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty od godz. 1700.
  6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek po Mszy Świętej porannej. Bartosz odwiedzi swoich chorych w następną sobotę - 12 lutego, po powrocie z ferii. Bardzo prosimy rodziny lub sąsiadów o powiadomienie chorych.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Różańcowa, wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na luty: Modlitwa w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misję i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.
  9. W tym tygodniu patronują nam:
    • poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko, włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
    • czwartek, 3 lutego - św. Błażej, biskup i męczennik, patron chorych na choroby gardła.
      Po wieczornej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
    • sobota, 5 lutego – Święta Agata, dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.
  10. Niezmiennie przypominamy i zachęcamy do przestrzegania zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  11. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
    • Kurek Adrian, zam. Skrzydlice i Grońska Weronika, zam. Sulików. Zap. 1
  12. Są do nabycia gazety: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.
  13. Od poniedziałku Msze św. wieczorne będą sprawowane już o godz. 1800.
  14. Zakończyły się Msze święte kolędowe. Bóg zapłać wszystkim przybyłym rodzinom za wspólną modlitwę i kolędowanie, za złożone ofiary. Niech Bóg udzieli swoich łask i błogosławieństwa.

Poniedziałek 31 Stycznia 2022
8:00 † Danuta Wypiorczyk – od Magdaleny i Jakuba Tlałka ze Stryszawy
18:00 † Mirosław Kasiński Msza św. gregoriańska 4

Wtorek 1 Luty 2022