Ogłoszenia parafialne – 9 styczeń 2022

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.
  2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.
  3. Dzisiaj na Mszy św. o godz.1030, dzieci które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św. otrzymają swoje świece komunijne.
  4. Dzisiejsza niedziela to także II Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy i składane w domu katechetycznym przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele.
  5. Zachęcamy do przestrzegania zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  6. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  7. Zapraszamy na Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy naszych parafian:
    • W poniedziałek 10 stycznia - mieszkających przy ul. Lubelskiej, 1 Maja, Wesołej, Cichej.
    • We wtorek 11 stycznia – mieszkańców: Wrociszowa Dolnego, Ksawerowa, Wilki, Ostróżna.
    • W środę 12 stycznia – mieszkających przy ul. Skłodowskiej.
    • W czwartek 13 stycznia – mieszkających przy ul. Nadleśnej, Lubańskiej, Szkolnej, Tęczowej, Niecałej.
    • W piątek 14 stycznia – mieszkających przy ul. Jana Pawła II, Pl. Zwycięstwa, Grunwaldzkiej.
    • W sobotę 15 stycznia – mieszkających przy ul. Dworcowej, Moniuszki, Ogińskiego, Kolejowej.
      Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700. Podobnie jak w ubiegłym roku, są do zabrania Obrzędy Liturgii Rodzinnej, którymi można się posłużyć podczas modlitwy o Boże błogosławieństwo dla domu już w gronie rodziny.  Można także nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.
  8. Rodziny, które zaprosiły kapłana indywidualnie na kolędę, będą odwiedzone we wtorek i piątek od godz. 16.00.
    • We wtorek rodziny zgłoszone z ulic: Skłodowskiej, Nadleśnej, Konopnickiej, Mickiewicza, Prusa, Herberta, 1 Maja i Skrzydlice.
    • W piątek: Ostróżno, Kolejowa, Warszawska, Zgorzelecka, Pl. Zwycięstwa, Jana Pawła II, Niecała, Stary Zawidów.
  9. Zainteresowanym planami wakacyjnymi na ten rok przypominamy, że można się zapisywać na wyjazdy do Medjugorie i Czarnogóry.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są dwa numery „Niedzieli”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 10 Stycznia 2022
8:00 W intencji Ks. Marcina Urygi w rocznicę urodzin
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Lubelskiej, 1 Maja, Wesołej, Cichej.

Wtorek 11 Stycznia 2022
8:00 † Danuta Wypiorczyk – od Sylwii i Krzysztofa Dobosz
17:00 Msza św. kolędowa w intencji Mieszkańców: Wrociszowa Dolnego, Ksawerowa, Wilki i Ostróżna

Środa 12 Stycznia 2022
8:00 † Adam Tadeusz Gracjasz
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Skłodowskiej

Czwartek 13 Stycznia 2022
8:00 † Zbigniew Zeler – od uczestników pogrzebu
1700 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Nadleśnej, Lubańskiej, Szkolnej, Tęczowej, Niecałej

Piątek 14 Stycznia 2022
8:00 † Elżbieta Stuglik – od kuzyna Zbyszka z żoną Agatą z Okrzeszowa
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Jana Pawła II, pl. Zwycięstwa, Grunwaldzkiej

Sobota 15 Stycznia 2022
8:00 † Jan Sikorski w 86 rocz. urodzin †† Zmarli z rodzin Sikorskich i Jarosz
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Dworcowej, Moniuszki, Ogińskiego, Kolejowej.

Niedziela 16 Stycznia 2022
8:00 † Kazimiera Rynkiewicz 3 rocz. śm.
10:30 † Stanisław Kieliś 4 rocz. śm. † Wanda Kieliś  †† Zmarli z rodzin Kieliś i Sidwa
12:00 † Paraskiewia Wierzbicka 34 rocz. śm. † Tomasz Wierzbicki
18:00 † Krzysztof Sudnicki 1 rocz. śm.