Ogłoszenia parafialne – 2 styczeń 2022

 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.
 2. Dzisiaj także pierwsza niedziela miesiąca. Na wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja. O 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: „Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
 3. W czwartek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
  Ministranci po Mszach Świętych będą rozprowadzać kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy imiona Trzech Króli oraz aktualny rok 2022. Jest to Dzień pomocy Misjom, ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 4. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 1600.
 5. Kancelaria parafialna w piątek będzie czynna od 1500 do 1600.
 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Za tydzień jest to także II Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy i składane w domu katechetycznym przeznaczymy na prace remontowe przy naszym kościele.
 8. Zachęcamy do przestrzegania zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
 9. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 10. Rozpoczynamy w tym tygodniu Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy.
  Do wspólnej modlitwy w tygodniu zapraszamy:
  • w poniedziałek 3 stycznia - mieszkańców ul. Konopnickiej nr 1 -17.
  • we wtorek 4 stycznia - mieszkańców ul. Konopnickiej nr 19-33.
  • w środę 5 stycznia - mieszkańców ul. Szerokiej, Cmentarnej, Niepodległości, Żeromskiego, Młynarskiej.
  • w czwartek Objawienie Pańskie
  • w piątek 7 stycznia - mieszkańców ul. Kościuszki, oraz Zgorzeleckiej nr 2-34.
  • w sobotę 8 stycznia - mieszkańców ul. Zgorzeleckiej nr 35-74.
   Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700. Podobnie jak w ubiegłym roku, są do zabrania Obrzędy Liturgii Rodzinnej, którymi można się posłużyć podczas modlitwy o Boże błogosławieństwo dla domu już w gronie rodziny.  Można także nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.
 11. Jeśli są rodziny, które chciałyby mimo to zaprosić kapłana na kolędę, prosimy o indywidualny kontakt. Odwiedziny odbędą się na takie indywidualne zaproszenie. Adresy rodzin proszę składać do przyszłej niedzieli włącznie.

 

Poniedziałek 3 Stycznia 2022
8:00 † Danuta Wypiorczyk - od rodzin Pluszaków, Frączków, Kwiecińskich z Wadowic
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej nr 1-17

Wtorek 4 Stycznia 2022
8:00 † Albert Dubicki 35 rocz. śm.
1700 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej nr 19-33

Środa 5 Stycznia 2022
8:00 † Rozalia Duma 1 rocz. śm.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Szerokiej, Cmentarnej, Niepodległości, Żeromskiego, Młynarskiej.

Czwartek 6 Stycznia 2022 TRZECH KRÓLI
8:00 † Kazimierz Buczek 17 rocz. śm. † Salomea † Wojciech - Buczek
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Genowefa † Józef – Kosarczyn † Jan Kosarczyn
12:00 O Boże Błogosławieństwo i o piekę Matki Bożej i dar wiary dla rodziny
18:00 O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla mamy Jadwigi z okazji 90 rocznicy urodzin oraz w intencji córki Barbary i wnuka Wojciecha o opiekę Matki Bożej

Piątek 7 Stycznia 2022
8:00 † Leonard Kajlewicz 13 rocz. śm.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Kościuszki, oraz Zgorzelecka nr 2-34

Sobota 8 Stycznia 2022
8:00 W intencji Mieczysławy(k) i Sylwestra w 45 rocznicę sakramentu małżeństwa
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Zgorzeleckiej nr 35-74

Niedziela 9 Stycznia 2022
8:00 † Kazimierz Nowaczyński †† Zmarli Rodzice z obu stron
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Józef † Leokadia †† Zmarli z rodziny   Przybylskich i Pawlak
10:30 † Marian Mielnik
12:00 † Józef † Jan † Małgorzata Bilmon † Krystian Łuczko
18:00 Rez. Bury