Ogłoszenia parafialne – 26 grudzień 2021

 1. Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.
 2. Msze Święte dzisiaj będą sprawowane o godz. 800, (915 w Miedzianej), 1030 i 1200. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.
 3. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.
 4. W niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszy Świętej o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo. Taca jest przeznaczona na KUL i Seminarium Duchowne w Legnicy.
 5. W poniedziałek 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 1700.
 6. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.
 7. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie roku o godz. 1600. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).
 8. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.
 9. Za tydzień 2 stycznia, pierwsza niedziela miesiąca. O 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: „Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
 10. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy dekoracjach świątecznych. Dziękujemy Panom oraz młodzieży za zbudowanie szopki i za przystrojenie choinek w kościele.
 11. Przypominamy że wizytę duszpasterską w zwyczajowej formie, kolejny rok z powodu pandemii musimy odłożyć. Od 3 stycznia będziemy zapraszać wzorem ubiegłego roku, wszystkie rodziny, które mielibyśmy odwiedzić w poszczególne dni na wspólnotowe Msze św. kolędowe z homilią i błogosławieństwem.Jeśli jednak będą rodziny, które chciałyby mimo to zaprosić kapłana na kolędę, prosimy o indywidualny kontakt. Odwiedziny odbędą się także w przyszłym roku, na takie indywidualne zaproszenie. 
 12. Zachęcamy do przestrzegania zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
 13. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 14. Kancelaria parafialna będzie w tym tygodniu czynna tylko we wtorek w godz. od 1600 do 1700.
 15. Prasa katolicka, świąteczne numery w cenie 10 zł są dostępne na stoliku. Jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 27 Grudnia 2021
8:00 † Janina Mazurkiewicz – od uczestników pogrzebu
17:00 Dziękczynna za otrzymane łaski w rocznicę ślubu

Wtorek 28 Grudnia 2021
8:00 W intencji Tadeusza Konopskiego w 85 rocznicę urodzin o Boże Błogosławieństwo i łaskę
17:00 † Piotr † Władysława(k) - Hałajscy

Środa 29 Grudnia 2021
8:00 † Jerzy Żurawski – od uczestników pogrzebu
17:00 W intencji Krystyny i Adama w 55 rocznicę sakramentu małżeństwa

Czwartek 30 Grudnia 2021
8:00 † Danuta Wypiorczyk – od rodziny Dziemitko
17:00 † Anna Perc 22 rocz. śm. i zmarli z rodziny † Stanisław † Władysław – Perc

Piątek 31 Grudnia 2021
8:00 † Elżbieta Stuglik – od uczestników pogrzebu † Czesława Supińska-Jędrzejczyk  miesiąc po śmierci
16:00 W intencji wszystkich Parafian na zakończenie roku 2021.

Sobota 1 Stycznia - Świętej Bożej Rodzicielki
8:00 † Walenty Białostocki 9 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Z rodziny Jaroszewiczów, Szenciłów, † Romualda †Witold † Stanisław
10:30 O Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej w rodzinie Kosarczyn
12:00 † Anna Urban † Jerzy Dobrowolski
18:00 Za dusze w czyśćcu

Niedziela 2 Stycznia 2022
8:00 W intencji Ks. Daniela Prentkiego z okazji urodzin – od przyjaciół
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Franciszek † Janina † Stanisław  - Zimni †† Zmarli z rodziny Zimnych, Strużyńskich † Łukasz Pałaczyński † Ignacy Ratajczyk †† Zmarli z rodziny Kwiatkowskich
12:00 † Jan Szafrański 1 rocz. śm.
18:00