Ogłoszenia parafialne – 19 grudzień 2021

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
 2. Do czwartku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratnie o godz. 1700. Na zakończenie dzieci i młodzież prosimy o przyniesienie zapełnionych plansz z obrazkami. Są przewidziane nagrody.
 3. W piątek, 24 grudnia, Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy Świętej porannej. Wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 4. Msze Święte Pasterskie: w Miedzianej o godz. 2200, w Zawidowie o godz. 2400. Ofiary zbierane podczas pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 5. W sobotę 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 800, (915 w Miedzianej), 1030 i 1200. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę 26 grudnia - Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia to także Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na KUL
  i Seminarium w Legnicy.
 7. Kończymy powoli czas adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w Mszach Świętych Roratnych oraz piękne serca pełne dobrych uczynków i za lampiony. Dziękujemy ministrantom, młodzieży i dorosłym za wspólną modlitwę. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Zimnym ze Starego Zawidowa za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Dziękujemy Panom: Mieczysławowi Urban i Markowi Hutniczakowi za zamontowanie choinek w kościele.
  Serdecznie zapraszamy mężczyzn i ministrantów w poniedziałek po Roratach do budowania szopki w kościele oraz młodzież do dekoracji choinek.
 8. Pobłogosławione opłatki są dostępne przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Są także do nabycia kalendarze parafialne na rok 2022 r. Koszt druku to 4 złote - VAT proszę dodać samodzielnie. Kto nie ma pomysłu na prezent świąteczny można także nabyć podświetlaną szopkę krakowską, wykonaną własnoręcznie przez ks. Daniela Prentkiego. Cena 150 zł.
 9. Wizytę duszpasterską w zwyczajowej formie, kolejny rok z powodu pandemii musimy odłożyć. Od początku stycznia będziemy zapraszać wzorem ubiegłego roku, wszystkie rodziny, które mielibyśmy odwiedzić w poszczególne dni na wspólnotowe Msze św. kolędowe z homilią i błogosławieństwem. Jeśli jednak będą rodziny, które chciałyby mimo to zaprosić kapłana na kolędę, prosimy o indywidualny kontakt. Odwiedziny odbędą się także w przyszłym roku, na takie indywidualne zaproszenie. 
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji drugiej niedzieli miesiąca. Rada Parafialna zebrała 4090 zł, z czego 520 zł to ofiary indywidualne oraz 3750 zł na tace. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
 11. Róże Różańcowe zakończyły zbiórkę starej biżuterii. Zebrano 13 gramów złota i około 330 gramów srebra. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za otwarte serca i wsparcie misji Ojców Sercanów na świecie. Bóg zapłać.
 12. Nie zmieniają się zarządzenia sanitarne. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
 13. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
  • Różycki Bartosz, zam. Zawidów i Różycka Kamila, zam. Zawidów. Zap. 2
 14. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
 15. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek w godz. 1600 - 1700.
 16. Jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 20 Grudnia 2021
8:00 † Danuta Wypiorczyk – od rodziny Szczujko
17:00 † Paweł Aniszkiewicz 2 rocz. śm.

Wtorek 21 Grudnia 2021
8:00
17:00 O Boże Błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Leokadii Różańskiej z okazji urodzin i imienin

Środa 22 Grudnia 2021
8:00
17:00 † Józef Kajlewicz 27 rocz. śm. † Krzysztof Szewczyk 33 rocz. śm.

Czwartek 23 Grudnia 2021
8:00 W intencji Krystyny i Tadeusza Szczurek z okazji 40 rocznicy sakramentu małżeństwa
17:00 † Tadeusz 13 rocz. śm.

Piątek 24 Grudnia 2021    WIGILIA
22:00 Msza św. w Miedzianej W intencji Róży Różańcowej
24:00
1) † Ks. Prałat Stanisław Gawlik
2) † Elżbieta Wesołowska 9 rocz. śm.

Sobota 25 Grudnia - Narodzenie Pańskie
8:00 † Irena Kardynał 3 rocz. śm. † Janina Kardynał 30 rocz. śm. † Lesław † Józef -  Kardynał    †† Zmarli z rodziny
9:15 Msza Święta w Miedzianej †† Zmarli z rodziny Ordutowskich
10:30 † Stanisław Miksza 15 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny
12:00 † Krystyna † Józef Płochoccy †† Zmarli z rodziny
14:00 Msza św. ślubna   Kamila i Bartosz

Niedziela 26 Grudnia - Niedziela Świętej Rodziny
8:00 † Maria † Tomasz –Sablińscy † Wanda † Wiktor - Ładyko   † Jerzy Wilk
9:15 Msza Święta w Miedzianej †Szczepan Panasik zmarli z rodziny Panasik
10:30 † Eugeniusz Różański 27 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Różańskich
12:00 † Michał Woźniak 27 rocz. śm. † Helena Woźniak † Mirosław Kasiński
18:00 † Franciszka Górnicka 30 rocz. śm.