Ogłoszenia parafialne – 21 listopad 2021

 1. Jezus Chrystus – Zbawiciel jest Królem wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. Niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.
 2. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to niedziela kończąca rok liturgiczny, następna to już Pierwsza Niedziela Adwentu. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa oraz na kolejną pamiątkę Jego Narodzenia pośród nas. W przyszłą niedzielę poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych na każdej Mszy świętej.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy. Msza św. o godz. 1800 w intencji Kolejarzy i ich rodzin. O życie wieczne dla zmarłych pracowników Kolei.
 5. W piątek na Mszy św. o godz. 1800 kolejna katecheza dla dorosłych.
 6. W sobotę konferencja przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych o godz. 1800.
 7. Przypominamy o ostatnim tygodniu możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych - w ciągu dowolnych 8 dni miesiąca listopada. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w najbliższym możliwym czasie, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II niedzieli miesiąca. Jak podaje pan Przewodniczący Rady Parafialnej zebrano: ofiar na tace 3740 zł, składanych indywidualnie 1100 zł. – razem 4840 zł. Bóg zapłać za ofiarność, a Radzie Parafialnej za gromadzenie środków.
 9. Przypominamy i zachęcamy do obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej a także do dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Pamiętajmy o modlitwie o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, o siłę i mądrość dla lekarzy i rządzących, o roztropność dla nas wszystkich.
 10. Zapisanych na wyjazd do Drezna 11 grudnia 2021 prosimy o uzupełnienie formalności. Wyjazd o godz. 900 z rynku w Zawidowie. Wszelkie informacje na tablicy ogłoszeń.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.
  • w czwartek 25 listopada – św. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica, patronka kolejarzy.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” – dołączona jest do niego płyta z filmem dokumentalnym, którego bohaterem jest wyniesiony wczoraj na ołtarze, błogosławiony - ks. Jan Macha, męczennik. „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 22 Listopada 2021
8:00 † Krystyna Kamińska
18:00 † Helena Franczuk † Konrad Franczuk †† Zmarli z rodzin † Kozików, † Siringów  i † Dumów

Wtorek 23 Listopada 2021
8:00 † Franciszek Dunalski † Wincentyna Baran †† Zmarli z rodziny
18:00 † Dietrych Nadolny

Środa 24 Listopada 2021
8:00 W intencji Andrzeja o dar nawrócenia i uzdrowienie na duszy i ciele wedle Woli Bożej
18:00 † Julian Malec 8 rocz. śm.

Czwartek 25 Listopada 2021
8:00 W intencji ks. Józefa i ks. Dariusza o Boże błogosławieństwo i opieką Matki Bożej o wypełnienie powołania
18:00 W intencji Kolejarzy
18:00 † Janina Tchórz

Piątek 26 Listopada 2021
8:00
18:00 † Emilia Kozińska – od uczestników pogrzebu

Sobota 27 Listopad 2021
8:00 † Anatol Kostyk 2 rocz. śm. † Weronika Piotrowicz 22 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Piotrowicz
18:00 † Baran Jan   † Weronika † Józef - Sasim
18:00 †† Zmarli Rodzice: † Zenona(k) † Henryk, † Michał † Rozalia, † Heronim † Danuta

Niedziela 28 Listopada  2021
8:00 † Maria Kuczma 1 rocz. śm. † Stanisław Kuczma
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Zygmunt Stankowski  † Leokadia † Bolesław † Marek † Edward – Blichacz
12:00 † Zygmunt Krzeszewski 1 rocz. śm.
18:00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej dla Kornela, Kasi i Pawła