Ogłoszenia parafialne – 5 grudzień 2021

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
 2. Dzisiaj także przypada pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 Msza Święta w intencji Górników z racji przypadającego wspomnienia św. Barbary.
 3. Po Mszy świętej o godz. 1030, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc grudzień to modlitwa: Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego – aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.
 4. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Niech nie zabraknie w tym dniu życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
 5. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą, prostowania często zawikłanych ścieżek naszego życia. Podejmijmy osobiste postanowienia adwentowe. Rekolekcje Adwentowe będziemy przeżywać w tym roku od 12 do 14 grudnia. Dzień spowiedzi adwentowej to 14 grudnia w ostatni dzień rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi Janusz Diament wikariusz parafii p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Jeleniej Górze. Zachęcamy także do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania przed każdą Mszą św.
 6. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Msze św. we wtorek o godzinie 900 i o 1700. O godz. 1200 Żywy Różaniec zaprasza na wspólną modlitwę różańcową. Na Mszę świętą o godz. 1700 zapraszamy szczególnie dzieci klas III wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone dla nich Książeczki komunijne.
 7. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek
  z dobrymi uczynkami.
 8. Pobłogosławione opłatki są dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa oraz w zakrystii. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii. Po Mszach Świętych można także nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Panie z Parafialnego Zespołu Caritas. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 9. Przypominamy i zachęcamy do obowiązkowego zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej a także do dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Pamiętajmy o zakładaniu maseczek.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.
 11. Zainteresowanych już planami wakacyjnymi na przyszły rok zapraszamy na wyjazdy.
  • 1 propozycja - to wyjazd do Medjugorie - 4 lipca 2022 na 8 dni. Także zwiedzanie Wodospadów Kravica, Makarską Riwierę, Mostar, Dubrownik i inne. Koszt 1550 zł i 95€.
  • 2 propozycja – Czarnogóra z wycieczką do Albanii, zwiedzaniem Zagrzebia i plażowaniem. Wyjazd 1 sierpnia 2022 na 11 dni. Koszt 2170 zł 80€.
   Zapisy do końca roku. Plan dostępny na stoliku i w internecie na facebooku parafii. Bardzo prosimy dane przekazywać albo telefonicznie albo osobiście. Decyduje kolejność zapisów.

Poniedziałek 6 Grudnia 2021
8:00 † Maria Tondos – od uczestników pogrzebu
17:00 † Józefa(k) Skrodzka 7 rocz. śm. † Stefan † Helena. Zmarli bracia: † Władysław † Czesław † Stanisław

Wtorek 7 Grudnia 2021
8:00 † Danuta Wypiorczyk – od uczestników pogrzebu
17:00 † Krzysztof Śmigiel

Środa 8 Grudnia 2021
9:00 † Ks. Stanisław † Władysław † Maria † Jadwiga † Jan † Janina † Julia † Hanna † Michał † Bronisława(k) – z rodziny Socha
17:00 Rez. Konopska.

Czwartek 9 Grudnia 2021
8:00 † Adam Tadeusz Gracjasz – od rodziny Niewiadomskich z Lipy
17:00 † Krystyna Zub

Piątek 10 Grudnia 2021
8:00 † Grażyna Sieniawska-Bukowska 2 rocz. śm.
17:00 † Ariel Paszkowski – o zdrowie dla rodziców

Sobota 11 Grudnia 2021
8:00 † Jacek Staszewski – od dzieci i wnuków
8:30 W intencji pielgrzymów do Poznania
17:00 Rez. Majewski

Niedziela 12 Grudnia  2021
8:00 † Dorota † Jan - Tkaczyk
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Pawlak Tadeusz 1 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin †Pawlak †Pietkiewicz †Maksymowicz †Piaseckich †Nowakowskich
10:30 † Maria † Władysław – Hałajscy
12:00 † Jerzy Kasperek
18:00 † Stanisław Szanciło † Piotr † Scholastyka – Kretowicz † Józef Kretowicz