Ogłoszenia parafialne – 3 październik 2021

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.
  2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 1730.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na październik: Módlmy się aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.
  4. Otoczmy dzisiaj szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym na Mszy Świętej o godz. 1030 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce.
  5. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 1800 w sali domu katechetycznego. Znajomość Pisma Świętego i praktyka jego rozważania pogłębiają nasze życie wiarą.
  6. Spotkanie dla młodzieży klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800.
  7. Służba Liturgiczna, lektorzy, Ministranci i kandydaci będą mieli spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz.1800.
  8. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić 21 Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem: NIE LĘKAJCIE SIĘ. Po Mszach Świętych będziemy mogli wesprzeć Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, pomagającą uzdolnionej a ubogiej młodzieży. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Zachęcamy jak co roku do zakupienia kremówek w cenie 4 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas, opłatę transportu żywności dla najuboższych.
    Z tej racji zbiórkę remontową przenosimy na trzecią niedzielę miesiąca, za dwa tygodnie.
  9. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Dbajmy o zdrowie swoje i innych, liczba zakażeń niestety nieustannie wzrasta. Chociaż to uciążliwe, niezmiennie zachęcamy do zakładania maseczek a także dezynfekcji rąk.
  10. Bóg zapłać Panu Mieczysławowi Urbanowi za wykoszenie trawy wokół kościoła i w ogrodzie parafialnym.
  11. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie praktyk religijnych. W naszej Parafii uczestniczyło w Mszach Świętych 593 osoby na 5401 mieszkańców parafii, co daje 10,9 %. Do komunii świętej przystąpiły 274 osoby, co daje 46,2 % obecnych na Mszy św., 5% wszystkich parafian.
  12. W tym tygodniu patronują nam:
    • w poniedziałek 4 X – św. Franciszek z Asyżu, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
    • we wtorek 5 X – św. Faustyna Kowalska, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej   Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
    • w czwartek 7 X – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 4 Października 2021
8:00 Za dusze w czyśćcu
18:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 15

Wtorek 5 Października 2021
8:00 † Lucyna Hryniewicz
18:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 16

Środa  6 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 17
18:00 † Weronika † Antoni – Gajak w rocz. śm.

Czwartek 7 Października 2021
8:00 Za pogrążonych w żałobie po † Dominiku Rynkiewiczu oraz o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla jego córki i rodziny
18:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 18

Piątek 8 Października 2021
8:00 W intencji Ireny Dajos w 60 rocznicę urodzin z prośbą o zdrowie i Łaski Boże
18:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 19

Sobota 9 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 20
18:00 † Kazimierz Tondos -Jego Mama † Zofia Tondos;    † Aniela † Adam - Pałczyńscy

Niedziela 10 Października  2021
8:00 † Bronisław Sypniewski 19 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice
10:30 † Władysław Gorący 51 rocz. śm. † Stefania Gorąca † Krystian Łuczko
12:00 † Julianna Augustyn 14 rocz. śm.
18:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 21

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE CODZIENNIE O 17:30