Ogłoszenia parafialne – 31 październik 2021

1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy dzisiaj o godz. 17:30 na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe.
  2. W poniedziałek 1 Listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Cieszymy się, że chwały zbawionych w niebie dostąpiły rzesze wiernych, świętych i błogosławionych. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane według następującego porządku: o 8:00, 9:00(w Miedzianej), 10:30 oraz o godz. 13:00 na cmentarzu. Na naszym cmentarzu zgromadzimy się, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, ale jeszcze oczekują na zjednoczenie z Bogiem, szczególnie tych naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Nie ma w tym dniu Mszy Świętej wieczornej. Ofiary zbierane do puszek po Mszach Świętych w kościele są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej.
  3. 2 Listopada, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na Mszę Święte o godz. 900 i 1800.
  4. Przez 8 dowolnych dni miesiąca listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych, poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  5. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą trwały od 2 do 13 listopada o godz. 1715.
    Można jeszcze zabierać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii w wyznaczonym dniu. Prosimy, nie zapomnieć podać adres ulicy na kartkach wypominkowych by mogły być odczytane w odpowiedni dzień. Plan nabożeństw umieszczony jest na wypominkach.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 1630. Kancelaria parafialna w piątek będzie czynna od 1530 do 1630.
  7. W sobotę jako pierwszą miesiąca, modlitwa Różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec po Mszy Świętej porannej.
  8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
  9. Za tydzień zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na listopad: Modlitwa aby osoby cierpiące depresję albo burnout (wypalenie zawodowe) znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.
  10. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej i dezynfekcji rąk. Pamiętajmy o zakładania maseczek.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Plan Nabożeństwa Wypominkowego za zmarłych o godz. 1715

Wtorek (2.11) - Wilcza, Szybów, Osiedle, Partyzantów, Kościuszki, 1 Maja
Środa (3.11) - Starozawidowska, Stary Zawidów, Wielichów
Czwartek (04.11) - Wrociszów Górny, Wrociszów Dolny, Skrzydlice, Wilka, Ostróżno, Ksawerów
Piątek (05.11) - Strzelecka, Szeroka, Szkolna, Warszawska, Spokojna, Kolejowa, Dworcowa, Żeromskiego, Wierzbowa, Wesoła
Sobota (06.11) - Budowlanych, Słoneczna, Parkowa, Pułaskiego, Okrzei
Niedziela (07.11) - Zgorzelecka

Poniedziałek 1 Listopada 2021
8:00 † Maria † Tomasz – Sablińscy † Wanda † Wiktor – Ładyko † Jerzy Wilk
10:30 W intencji Klaudii w 31 rocznicę urodzin i Kajetana w 11 rocznicę urodzin
13:00 W intencji wszystkich zmarłych parafian
13:00 † Zygmunt Zienkiewicz 30 rocz. śm. † Helena Zienkiewicz 27 rocz. śm.

Wtorek 2 Listopada 2021
9:00 † Krystyna † Józef – Płochoccy †† zmarli z rodziny
18:00 † Helena † Michał - Woźniak   †† Zmarli z rodziny Woźniak; † Bogumił Kasiński † Mirosław Kasiński † Krystyna Szymczak

Środa 3 Listopada 2021
8:00 Za dusze w czyśćcu
18:00 † Zofia Limanowska † Franciszek Markowski †† Zmarli z rodzin † Markowskich † Bogdanowicz † Sidwa † Minauto

Czwartek 4 Listopada 2021
8:00 † Zbigniew Żurawiński - 1 rocznica śm.
18:00 † Stanisław † Janina † Franciszek - Zimni †† Zmarli z rodzin † Zimnych † Kwiatkowskich † Strużyńskich † Ignac Ratajczyk † Łukasz Pałaczyński † Danuta † Marcin - Słodkowscy

Piątek 5 Listopada 2021
8:00 † Waldemar Haniebny – od wnuka Doriana
18:00 † Józef Buszta – 1 rocznica śm.

Sobota 6 Listopad 2021
8:00 † Jadwiga Dąbrowska
18:00 † Chrystian Majda † Regina Markiewicz † Edward Markiewicz

Niedziela 7 Listopada  2021