Ogłoszenia parafialne – 24 październik 2021

 1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. Rozpoznaje nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, wydzieloną ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy nieustannie w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
 2. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest modlitwie za misje. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Ofiary składane na tacę podczas sumy parafialnejwe wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarnościowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.
 3. Dzisiaj także w Katedrze Legnickiej pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego rozpocznie się diecezjalny etap przygotowań do Synodu Biskupów. Synod rozpoczął się w Rzymie w dniach 9-10 października br. i zakończy się zgromadzeniem ponownie w Rzymie w 2023 r. Na zakończenie Mszy św. łącząc się z wiernymi całej diecezji modlić się będziemy w intencji Synodu modlitwą „Adsumus Sancte Spiritus”.
 4. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo różańcowe. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 5. Dziękujmy za ofiary na prace remontowe. Na ten cel w minioną niedzielę Rada Parafialna uzbierała 4720 zł (taca – 4050 zł i ofiary indywidualne 670 zł).
 6. Spotkania Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św. o godz. 1800 w sali domu katechetycznego.
 7. W przyszły poniedziałek 1Listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane według następującego porządku: o 800, 915 (w Miedzianej), 1030 i o godz. 1300 na cmentarzu. Na naszym cmentarzu zgromadzimy się, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Nie ma w tym dniu Mszy Świętej wieczornej. Ofiary zbierane do puszek po Mszach Świętych w kościele są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej.
 8. 2 Listopada, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na Mszę Święte o godz. 900 i 1800.
 9. Nabożeństwa wypominkowe za zmarłych będą trwały od 2 do 13 listopada o godz. 1715.
  Można zabrać nasze parafialne kartki wypominkowe (lub pobrać tutaj), na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę bądź przynieść do zakrystii. Prosimy podać adres ulicy na kartkach wypominkowych by mogły być odczytane w wyznaczonym dniu. Na kartkach podane są aktualne terminy nabożeństwa za zmarłych.
 10. Wyjazd na zwiedzanie Pragi w sobotę 30 października o godz. 800 z rynku w Zawidowie.
 11. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej i dezynfekcji rąk. Niestety zachorowania kolejnej fali pandemii nieustannie rosną.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 25 Października 2021
8:00 † Aniela † Franciszek – Temporale † Bronisława(k) † Władysław – Nowiccy † Agnieszka Węgrzyn
18:00 † Henryka(k) † Michał – Aleksandrowicz

Wtorek 26 Października 2021
8:00 † Krzysztof Sudnicki - od uczestników pogrzebu
18:00 † Daniela(k) Wasielewska -od uczestników pogrzebu

Środa 27 Października 2021
8:00 † Mieczysław Wnęk – od uczestników pogrzebu
18:00 † Stanisław Kozera † Bronisława(k) † Stefan - Jędrzejczyk †† Zmarli z rodziny z obu stron

Czwartek 28 Października 2021
8:00 † Krzysztof Sudnicki
18:00 † Tadeusz Szuliński † Edward Strykowski † Joachim Kowalczyk 2 rocz. śm. † Salomea Szulińska

Piątek 29 Października 2021
8:00 † Waldemar Haniebny – od siostry Doroty
18:00 † Krystyna Buszta 24 rocz. śm. † Stanisława(k) Pajfer

Sobota 30 Października 2021
8:00 † Waldemar Haniebny – od siostry Hanki
18:00 † Jan † Teresa – Goranin † Aniela † Tomasz † Regina - Krzywonos

Niedziela 31 Października  2021
8:00 O zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla Anny Nadolnej, jej rodziców i rodzeństwa  - od rodzin Nadolnych i Wąsików
9:15 Msza Święta w Miedzianej †Zmarli Rodzice †Halina †Stanisław Łamasz   
10:30 † Anna † Jan – z rodziny Młynków † Maria † Stanisław – Orzechowscy †† oraz za zmarłych z rodzin † Kucharskich † Kędzierskich
12:00 † Genowefa Gajdzis 4 rocz. śm. † Tadeusz Gajdzis 1 rocz. śm.
18:00 † Katarzyna † Edward Samujło

Poniedziałek 1 Listopada 2021
8:00 † Maria † Tomasz – Sablińscy † Wanda † Wiktor – Ładyko † Jerzy Wilk
9:15 Msza św. w Miedzianej
10:30 W intencji Klaudii w 31 rocznicę urodzin i Kajetana w 11 rocznicę urodzin
13:00 W intencji wszystkich zmarłych parafian
13:00 † Zygmunt Zienkiewicz 30 rocz. śm. † Helena Zienkiewicz 27 rocz. śm.

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE CODZIENNIE O 17:30