Ogłoszenia parafialne – 17 październik 2021

 1. Niezwykła to chwila, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy spożywać. Tylko Bóg, który jest miłością, może tego dokonać. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
 2. Dzisiaj II niedziela miesiąca ofiary zbierane na tace przeznaczamy na prace remontowe.
 3. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 4. Jutro w poniedziałek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami. Wieczorna Msza św. sprawowana będzie w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia.
 5. W poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800 spotkanie dla młodzieży klas VI Szkoły Podstawowej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania .
 6. Spotkania Kręgu Biblijnego we wtorek po Mszy św. o godz. 1800 w sali domu katechetycznego.
 7. W środę 20 października po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie na plebanii Parafialny Zespół Caritas i wszystkich którzy chcieliby włączyć się w prace Zespołu.
 8. W ubiegłą niedzielę świętowaliśmy Dzień Papieski i swoimi ofiarami wspieraliśmy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do puszek złożono ofiary na Fundację w wysokości 2394 zł 26 gr. Dziękujmy młodzieży, która zbierała ofiary, przeliczyła i wpłaciła na konto fundacji. Dochód ze sprzedaży kremówek po odliczeniu kosztów wyniósł 1930 zł. Suma ta zostanie przeznaczona na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 9. Spotkanie Służby Liturgicznej, lektorów, Ministranci i kandydaci w czwartek po Mszy św. o 1800.
 10. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Można zabrać nasze parafialne kartki wypominkowe, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas Nabożeństw. Czytelnie wypełnione kartki można składać na tacę, bądź przynieść do zakrystii. Prosimy podać adres ulicy na kartkach wspominkowych by mogły być odczytane w wyznaczonym dniu. Na kartkach podane są aktualne terminy nabożeństwa za zmarłych.
 11. Wyjeżdżających na zwiedzanie Pragi prosimy o uzupełnienie potrzebnych danych (numeru pesel i telefonu kontaktowego) potrzebnych do ubezpieczenia. Wyjazd dnia 30 października o godz. 800 z rynku w Zawidowie.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;
  • w środę 20 października – św. Jan Kanty, patron profesorów, studentów, szkół katolickich.
  • w piątek 22 października – św. Jan Paweł II, papież.
 13. Wspólnota Róż Różańcowych pragnie włączyć się w misyjną akcję Księży Sercanów „Pomoc bez pieniędzy”. Akcja polega na zbiórce starej, zniszczonej czy nieużywanej biżuterii, z której po przetopieniu powstają srebrne i złote krzyżyki sercańskie – cegiełki, z których dochód jest przeznaczany na pomoc misjom. Kto chciałby wspomóc tę akcję, srebro może przekazać Paniom Zakrystiankom lub wrzucić do skarbony na filarze z tyłu kościoła, po prawej stronie.
 14. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej i dezynfekcji rąk.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 18 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 29
18:00 W intencji Pracowników Służby Zdrowia o dar Bożego Błogosławieństwa i opiekę św. Łukasza

Wtorek 19 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 30
18:00 † Ks. Piotr Chorążyczewski  2 rocz. śm.

Środa 20 Października 2021
8:00 † Anna Winnicka – od uczestników pogrzebu
18:00 W intencji Jadwigi i Adama o dar zdrowia i Błogosławieństwo Boże oraz o potrzebne łaski dla rodziny

Czwartek 21 Października 2021
8:00 † Dominik Rynkiewicz – od wujka Roberta
18:00 † Józefa(k) † Stanisław – Maczan †† Zmarli z rodziny z obu stron

Piątek 22 Października 2021
8:00 † Waldemar Haniebny – od uczestników pogrzebu
1800 † Marek Jędrzejczyk – od żony i syna, od rodziny Kamińskich i Jędrzejczyków

Sobota 23 Października 2021
8:00 † Mirosław Kasiński
1800 W intencji Stanisławy i Adama – Dunicz w 45 rocznicę sakramentu małżeństwa o dar Błogosławieństwa Bożego, zdrowie i wiele łask na dalsze lata oraz o opiekę Matki Bożej nad dziećmi i wnukami.

Niedziela 24 Października  2021
8:00 † Antoni Ostrowski 22 rocz. śm. † Krystyna Ostrowska †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obu stron
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Eugeniusz Karwecki
10:30 † Zbigniew Rysiowski, † Helena i † Jan - Rysiowscy
12:00 W intencji Stanisławy Sola w 79 rocznicę urodzin
18:00 † Jan Wypiorczyk – od żony i córki z rodziną

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE CODZIENNIE O 17:30