Ogłoszenia parafialne – 10 październik 2021

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.
 2. Obchodzimy dzisiaj 21 Dzień Papieski pod hasłem: NIE LĘKAJCIE SIĘ. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Dziękujemy młodzieży za pomoc w zbieraniu ofiar i przekazaniu zebranej kwoty na konto Fundacji. Zachęcamy jak co roku do zakupienia kremówekw cenie minimalnej 4 zł. Dochód w całości przeznaczony jest na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
  Z tej racji zbiórkę remontową przenosimy na przyszłą - trzecią niedzielę miesiąca.
 3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 1730 na nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 4. Dzisiaj w niedzielę, wyjątkowo modlitwa różańcowa rozpocznie się już o godz. 1715.
 5. W środę różaniec o 1730 rozpocznie w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. W Fatimie Maryja wzywała wszystkich do odmawiania różańca. Będziemy modlić się na różańcu krocząc z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, następnie Msza Święta z homilią i po Eucharystii śpiew Litanii Fatimskiej.
 6. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
 7. Spotkanie dla młodzieży klas VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800.
 8. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 1800 w sali domu katechetycznego.
 9. W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
  • w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
  • w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka Pierwszego Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
 10. Bartosz zaprasza na parafialny wyjazd na zwiedzanie Pragi. Wyjazd dnia 30 października o godz. 800. Bliższe informacje na plakacie. Do 24 października należy wnieść opłatę za wyjazd i podać dane do ubezpieczenia. Zapisy u Ks. Bartosza lub w zakrystii.
 11. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej i dezynfekcji rąk.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 11 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 22
18:00 † Maria Kajlewicz 22 rocz. śm. † Konstanty † Józef †† z rodziny Kajlewicz

Wtorek 12 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 23
18:00 † Kazimierz Chrzanowski 14 rocz. śm. † Jadwiga † Roman

Środa 13 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 24
18:00 † Tkaczyk Stanisława(k) †† Zamarli Rodzice: † Katarzyna † Andrzej †† Zmarłe Siostry: † Stefania † Maria

Czwartek 14 Października 2021
8:00 † Marek Jędrzejczyk – od kolegów z pracy
18:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 25

Piątek 15 Października 2021
8:00 W intencji Sylwii i Bartosza w 8 rocznicę ślubu
18:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 26

Sobota 16 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 27
18:00 † Bronisław Gałka 6 rocz. śm. ††  Zmarli z rodziny Gałka i Maj

Niedziela 17 Października  2021
8:00 † Edmund Stacewicz †† Zmarli z rodziny † Stacewicz i Drozd
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Krystyna Płochocka 10 rocz. śm. † Józef Płochocki ††  Zmarli z rodziny
12:00 † Apolonia 26 rocz. śm. † Jan - Pępkowscy
12:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 28
18:00 † Helena Szczygielska † Jan Szczygielski †† Zmarli z rodziny † Szczygielskich † Rzezak † Obuchowicz

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE CODZIENNIE O 17:30