Ogłoszenia parafialne – 5 wrzesień 2021

1. Dzisiejsza niedziela zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przeżywana jest jako DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI. Modlimy się o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek na ich rzecz.
  2. Dzisiaj także I niedziela miesiąca września. Zmiana tajemnic Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na wrzesień to modlitwa: abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują.
  3. Dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej, dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 – odbędzie się poświęcenie tornistrów i plecaków oraz przyborów szkolnych.
  4. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. W środę także zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Spotkanie dla młodzieży klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800.
  6. Służba Liturgiczna, lektorzy, Ministranci i kandydaci będą mieli spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz.1800.
  7. W przyszłą niedzielę 12 września o godzinie 12.00, zgodnie z decyzją papieża Franciszka odbędzie się w  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej. Podczas uroczystości Ojca Świętego będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych. Beatyfikacja kard. Wyszyńskiego miała się odbyć już w maju ubiegłego roku. Pandemia koronawirusa spowodowała jednak, że uroczystość musiała zostać odwołana.
  8. Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza już dziś w niedzielne popołudnie o godz. 1700 na koncert w Rynku. Zagrają fantastyczni muzycy orkiestry kameralnej Klassik Modern.
  9. W przyszłą, II niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tace przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele.
  10. Zapowiedzi:
    • Konachowicz Dominik, zam. Zawidów i Ramulewicz Justyna, zam. Łagów. Zap. 1
  11. Bóg zapłać za zachowanie obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  12. Bóg zapłać Panu Mieczysławowi Urbanowi za wykoszenie trawy wokół kościoła.
  13. Przy wyjściu są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 6 Września 2021
8:00 W intencji Beaty z okazji 21 rocznicy urodzin z prośbą od Dary Ducha Świętego  - od siostry
18:00 † Kazimierz Salamon 11 rocz. śm. † Ryszard Salamon 14 rocz. śm. † Lis Waleria 27 rocz. śm. † Henryka(k) Raduszewska 5 rocz. śm. † Elżbieta Guzik 2 rocz. śm.

Wtorek 7 Września 2021
8:00 † Danuta Potoczna – od uczestników pogrzebu
18:00 W rocznicę urodzin: w intencji Wiktorii (13 lat), Macieja (16 lat), Franciszka (4 lata) o dar Błogosławieństwa Bożego oraz w intencji rodziców w 13 rocznicę ślubu - od Mamy i Babci

Środa  8 Września 2021
8:00 † Stanisław † Zmarli Rodzice i Rodzeństwo
18:00 † Michał Ostrowski 20 rocz. śm. †† Zmarli Dziadkowie † Agnieszka † Karol – Ostrowscy; † Rozalia † Józef – Uryga

Czwartek 9 Września 2021
9:00 Za chrześcijan prześladowanych w Afganistanie
18:00 † Józef Piotrowski – od uczestników pogrzebu; oraz w intencji  † Haliny Piotrowskiej - jego żony.

Piątek 3 Września 2021
8:00 W intencji Mamy Katarzyny o dobrą spowiedź i nawrócenie
18:00 † Marek Jędrzejczyk – od kolegów z pracy

Sobota 11 Września 2021