Ogłoszenia parafialne – 26 wrzesień 2021

1. W dzisiejszą niedzielę w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
  2. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się we wtorki po Mszy św. o godz. 1800 w sali domu katechetycznego. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębiać swoją znajomość Pisma Świętego i praktykę jego rozważania.
  3. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu. Szczególnym Patronem Zawidowa jest Archanioł Michał, w środę będziemy prosić o opiekę i wstawiennictwo Świętego Patrona.
  4. W środę także Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek na Mszę św. o godz. 1800 i na spotkanie zapraszamy rodziców młodzieży klas VI, VII i VIII, którzy przygotowują się do Sakramentu Bierzmowania.
  6. W piątek rozpoczniemy miesiąc październik, w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 1730. Zapraszamy wszystkich do modlitwy, dorosłych, dzieci i młodzież, szczególnie przygotowujących się do przyjęcia sakramentów Eucharystii i Bierzmowania.
  7. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 1700.
  8. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
  9. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Różaniec ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Świętej o godz. 800.
  10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna: Aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.
  11. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
  12. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Pamiętajmy o zakładania maseczek.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 27 Września 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 8
1800 † Eugeniusz Bartnik 43 rocznica śm. † Alicja † Kazimiera(k) - Bartnik

Wtorek 28 Września 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 9
18:00 † Zdzisław Konżyński 12 rocznica śm.

Środa  29 Września 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 10
18:00 † Artur Szpejewski - imieninowa

Czwartek 30 Września 2021
8:00 † Kowalczyk Bronisława – od uczestników pogrzebu
18:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 11

Piątek 1 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 12
18:00 † Helena Szczygielska 9 rocznica śm. † Jan Szczygielski

Sobota 2 Października 2021
8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 13
15:00 Msza św. ślubna - Dominik i Justyna
18:00 † Teresa Otwinowska 7 rocznica śm. † Beata Golis 23 rocznica śm. † Zofia Otwinowska 13 rocznica śm.

Niedziela 3 Października  2021
8:00 † Helena † Bolesław † Jan – Świło † Katarzyna † Stanisław – Jodź
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Szpak Stanisław
10:30 W intencji Róż Różańcowych o dar Bożego błogosławieństwa oraz opiekę  i wstawiennictwo Matki Bożej