Ogłoszenia parafialne – 19 wrzesień 2021

1. Jezus Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień wkładając swój wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa, by stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.
  2. W poniedziałek 20 września br. o godz. 1200 w naszej diecezji będziemy przeżywać Ingres Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiegodo katedry legnickiej.  Pamiętajmy podczas modlitwy osobistej o Księdzu Biskupie wyjednując mu wszelkie potrzebne łaski w głoszeniu biskupiego orędzia: „Bóg jest Miłością”.
  3. Spotkanie dla młodzieży z klas VI, którzy pragną rozpocząć swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800.
  4. Wszystkich pragnących pogłębiać swoją znajomość Pisma Świętego i praktykę jego rozważania, zapraszamy we wtorek po Mszy św. o godz. 1800 do sali domu katechetycznego na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W środę także 22 września po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie na plebanii Parafialny Zespół Caritas i wszystkich którzy chcieliby dołączyć do Zespołu. Chcemy także wyrazić wdzięczność Paniom pracujący w Zespole Caritas za nieustanne pochylanie się nad potrzebującymi, ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi w naszej Parafii. Dziękujemy wam za tę samarytańską posługę, często praktykowaną bez rozgłosu
    i z pokorą, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem.
  7. Służba Liturgiczna, lektorzy, Ministranci i kandydaci będą mieli spotkanie w czwartek po Mszy św. o godz. 1800.
  8. Są jeszcze miejsca w autokarze na wyjazd dnia 25 września do Krzeszowa, gdzie odbędzie się DIECEZJALNY DZIEŃ SKUPIENIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ na który udaje się grupa naszych ministrantów i lektorów. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  9. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór kolejnej partii żywności z programu pomocowego FEAD w tym tygodniu w sobotę 25 września, w godzinach od 1100 do 1400.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II niedzieli miesiąca. Rada Parafialna zebrała na tace 4500 zł, ofiar składanych indywidualnie 840 zł. Razem 5340 zł.
  11. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. Docierają do nas coraz bardziej niepokojące wieści o wzrastających zarażeniach. Niezmiennie zachęcamy do zakładania maseczek.
  12. Zapowiedzi:
    • Konachowicz Dominik, zam. Zawidów i Ramulewicz Justyna, zam. Łagów. Zap. 3
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 20 Września 2021

8:00 † Józef Uryga – Msza św. gregoriańska 7
9:15 Msza Święta w Miedzianej W intencji Kacpra w 18 rocznicę urodzin
10:30 Dziękczynna w intencji Stanisławy Goławskiej w 94 rocznicę urodzin