Ogłoszenia parafialne – 12 wrzesień 2021

1. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 12:00 w  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz S. Róży Marii Czackiej. Podczas uroczystości Ojca Świętego Franciszka będzie reprezentował kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych.
    • W dniach 12-18 wrześniabędziemy przeżywać w Polsce kolejny XI Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa”. Polecamy modlitwom wszystkich, sprawę wychowania młodego pokolenia.
    • Dzisiaj II niedziela miesiąca ofiary zbierane na tace przeznaczamy na prace remontowe przy naszym kościele.
    • Dzisiaj także uroczystość odpustowa - Podwyższenia Krzyża św. - w naszym dekanacie w parafii w Sulikowie. Msza św. odpustowa rozpocznie się o godz. 1300.
  2. W poniedziałek 13 dzień miesiąca września. O godz. 1800 zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej i w procesji.
  3. We wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Msze św. o godz. 800 i 1800. Krzyż to znak zbawienia – znak naszej wiary. Pamiętajmy o godnym dla niego miejscu w naszych domach i miejscach pracy.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
  6. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki.
  7. Spotkanie dla młodzieży klas VII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek na Mszy św. o godz. 1800.
  8. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1830 spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym 2022 roku przystąpią do I Komunii św.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę w DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI. Zebrano 1995zł 45gr i 5€.
  10. Dnia 25 września w Krzeszowie odbędzie się DIECEZJALNY DZIEŃ SKUPIENIA SŁUŻBY LITURGICZNEJ na który udaje się grupa naszych ministrantów i lektorów. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  11. Dziękujemy wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej. To wyraz dbałości o zdrowie swoje i innych. Niezmiennie zachęcamy do zakładania maseczek.
  12. Zapowiedzi:
    • Konachowicz Dominik, zam. Zawidów i Ramulewicz Justyna, zam. Łagów. Zap. 2
  13. Przy wyjściu są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.
  14. Jest już księga intencji na nowy rok 2022. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych za bliskie nam osoby żyjące bądź zmarłe. Z większą ilością intencji zapraszamy do kancelarii parafialnej w celu uniknięcia pośpiechu i możliwości pomyłki. Przyszłoroczne ofiary składamy bezpośrednio przed lub po Mszy Św.

Poniedziałek 13 Września 2021
8:00 † Danuta Potoczna – od rodziny z Bliznego
18:00 † Danuta Śmigiel 2 rocz. śm. † Stanisław Śmigiel

Wtorek 14 Września 2021
8:00 W intencji Piotra w intencji Panu Bogu wiadomej
18:00 † Urszula Stecyk

Środa  15 Września 2021
8:00 † Dominik Rynkiewicz - od uczestników pogrzebu
18:00 O zdrowie i błogosławieństwo dla całej rodziny

Czwartek 16 Września 2021
8:00 † Edward Nosal - od uczestników pogrzebu
18:00 Rez. Konopska

Piątek 17 Września 2021
8:00 † Tadeusz Radzik - od uczestników pogrzebu
18:00 † Sabina † Zygfryd † Bogdan - Ostrowscy

Sobota 18 Września 2021
8:00 † Eugenia Południak 2 rocz. śm.
18:00 W intencji Jolanty i Leszka Bogacz w 50 rocznicę ślubu

Niedziela 19 Września  2021
8:00 W intencji Małgorzaty Hein w 70 rocznicę urodzin
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Władysława(k) † Władysław - Ożarowscy
10:30 W intencji Magdy i Mariusza w 15 rocznicę ślubu; w intencji Szymona w 14 rocznicę urodzin, Kornelii w 13 rocznicę urodzin; o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla rodzeństwa i rodziny
12:00 † Bronisław Krzywonos †† Zmarli z Rodzin Steleżuk i Krzywonos
18:00 † Andrzej Augustyn 4 rocz. śm.