Ogłoszenia parafialne – 8 sierpień 2021

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienność. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy postanowili żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.
  2. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace i składane indywidualnie w domu katechetycznym, przeznaczamy na prace remontowe przy naszej świątyni.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  4. W piątek w tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej z procesją wokół kościoła o godz. 1800.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyznajemy w niej wiarę, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz.1800.
    15 sierpnia przypadnie także 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. Jest to święto Wojska Polskiego Msza św. w intencji Ojczyzny i Wojska Polskiego o godz. 1030.
  6. Kancelaria Parafialna podczas wakacji, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  7. Bóg zapłać za zachowanie obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  8. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
    • Papierniak Bartosz, zam. Zawidów i Ostapiuk Magdalena, zam. Zawidów. Zap. 2
  9. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 9 Sierpień 2021
8:00 † Wiktor Nafalski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Kazimiera 4 rocz. śm. † Jan – Bednarz † Ryszard Walencki † Zofia † Leszek - Gołaczyńscy

Wtorek 10 Sierpień 2021
8:00 † Marek Jędrzejczyk – od uczestników pogrzebu
18:00 Dziękczynno-błagalna za łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej dla całej rodziny Moskal

Środa  11 Sierpień 2021
8:00 † Michał Czerniawski - od uczestników pogrzebu
18:00 † Mieczysław Mistarz 14 rocz. śm. † Zofia † Stanisław – Mistarz † Zofia † Józef – Parys

Czwartek 12 Sierpień 2021
8:00 † Zygmunt Ziomek – od uczestników pogrzebu
18:00 † Katarzyna † Stanisław – Kozłowscy † Stanisław † Ewdokia – Danieleccy

Piątek 13 Sierpień 2021
8:00 † Marek Jędrzejczyk – od kolegów z pracy
18:00 † Andrzej Puzyrko 1 rocz. śm.

Sobota 14 Sierpień 2021
8:00 † Zygmunt Ziomek – od Bogusławy i Mieczysław Urban
18:00 † Piotr Dziedzic – od uczestników pogrzebu † Beata Borowska †† Zmarli z rodziny Dziedzic

Niedziela 15 Sierpień  2021