Ogłoszenia parafialne – 29 sierpień 2021

1. Przeżywamy XXII Niedzielę liturgicznego czasu „w ciągu roku”. Dziś uroczystość odpustowa w naszym dekanacie w parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelniku. Msz św. odpustowa rozpocznie się o godz. 13:00.
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu w środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski.
  4. 1 września rozpocznie się także nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 800. Serdecznie zapraszamy.
  5. Uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej, zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 1030 – podczas Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i plecaków oraz przyborów szkolnych.
  6. W czwartek w Miedzianej Spowiedź Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 1600, i Msza Święta o godz. 1630.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Przenajdroższej Krwi o godz. 1730. Podczas Mszy Świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź Święta od godz. 1700. Szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
  9. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 800. Po Mszy Świętej zapraszamy na modlitwę różańcową.
  10. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030.
  11. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną po przerwie wakacyjnej w tym tygodniu w piątek i sobotę po Mszach Świętych porannych.
  12. Bóg zapłać za zachowanie obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  13. Zapowiedzi:
    • Mazurek Zenon, zam. Zawidów i Mazurek Sylwia, zam. Zawidów. Zap. 2
  14. Kancelaria Parafialna czynna w tym tygodniu tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  15. Przy wyjściu są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 30 Sierpnia 2021
8:00 W intencji Małgorzaty Hejn o dar zdrowia i pomyślną operację od siostry Krystyny Nadolnej
18:00 † Marcin Delega w 10 rocznicę śmierci

Wtorek 31 Sierpnia 2021