Ogłoszenia parafialne – 25 lipiec 2021

1. Dziś XVII Niedziela liturgicznego czasu „w ciągu roku”.
    • Zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Otaczamy naszą modlitwą wszystkich, którzy ucierpieli w tych wydarzeniach. Po Mszy św. możemy także wesprzeć ich swoją ofiarą do puszek na zewnątrz kościoła. Środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.
    • Z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po Mszach Świętych błogosławimy dzisiaj pojazdy mechaniczne i ich użytkowników.
      Fundacja MIVA POLSKA, dokonuje zakupu środków transportu dla misjonarzy, przy poświęceniu można wspomóc działalność fundacji, poprzez złożenie ofiary lub nabycie pamiątek. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów będzie miało miejsce przy bocznych drzwiach kościoła jak w ubiegłych latach.
      Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
    • W dzisiejszą, ostatnią niedzielę lipca, poprzedzającą liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Maryi i dziadków Pana Jezusa, w całym Kościele obchodzimy także po raz pierwszy - Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił Papież Franciszek. Zachęcamy dziś do serdecznej modlitwy za nasze Babcie i Dziadków, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo. Tym którzy już zmarli,
      w modlitwie wypraszajmy wieczne szczęście w niebie.
      Penitencjaria Apostolska ogłosiła, że osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia.
      Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają "uczynek miłosierdzia", odwiedzając samotną osobę starszą.
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  3. 29 lipca, w czwartek wyrusza 29 Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę gdzie dotrze 7 sierpnia. Zapraszamy do duchowego uczestnictwa i modlitwy w intencji pielgrzymów. Podczas wieczornych Mszy św. o godz. 1800 w trakcie trwania pielgrzymki, będziemy polecać ich opiece Matki Bożej.
  4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór kolejnej partii żywności z programu pomocowego FEAD w tym tygodniu w sobotę 31 lipca, w godzinach od 1100 do 1400.
  5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich Mszach Świętych. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna: Za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle ewangelii.
  6. Kancelaria Parafialna podczas wakacji, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  7. Msze święte w tygodniu w normalnym porządku.
  8. Mimo czasu wakacyjnego docierają do nas niepokojące wieści o rozprzestrzenianiu się kolejnego wariantu wirusa. Zachęcamy do rozsądnego zachowania i nieustannie przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  9. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 26 Lipiec 2021
8:00 † Anna Kajlewicz
18:00 W intencji Adama w 18 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i Dary Ducha Świętego

Wtorek 27 Lipiec 2021