Ogłoszenia parafialne – 20 czerwiec 2021

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, w czasie każdej, Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.
 2. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszach Świętych wieczornych.
 3. 22 czerwca, we wtorek, młodzież z naszej parafii, oraz z parafii św. Antoniego Padewskiego w Grabiszycach a także Niepokalanego Serca NMP w Platerówce, przyjmie podczas Mszy św. o godz. 1800, Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Prałata Roberta Kristmana, Wikariusza Generalnego Diecezji Legnickiej.
  • Spowiedź święta dla kandydatów, świadków i rodziców w poniedziałek od godz. 1700.
  • Przygotowanie świątyni na uroczystość w poniedziałek po Mszy św. o godz. 1800.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. W środę także pamiętamy o Dniu Ojca. Będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 5. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Chrystusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego. Msze św. o godz. 800 i 1800.
 6. W czwartek także, po Mszy św. wieczornej spotkanie dla uczniów klas VII. Proszę zabrać ze sobą dzienniczki uczestnictwa w Mszy św. Obecność Obowiązkowa.
 7. 29 czerwca, obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów naszej diecezji oraz kościoła filialnego w Miedzianej. Msza Święta odpustowa w Miedzianej w przyszłą niedzielę 27 czerwca o godz. 1300. Nie będzie w przyszłą niedzielę Mszy Świętej o godz. 915 w Miedzianej.
 8. Decyzją Biskupa Legnickiego, z dniem 28.06.2021r. odwołany został z naszej Parafii Stanisław Zaremba i skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii p.w. Św. Bonifacego w Zgorzelcu. Msza Święta w intencji Ks. Stanisława 27czerwca o godz. 1030. Równocześnie Biskup Legnicki mianował Wikariuszem w naszej parafii Księdza  Bartosza Och – do tego czasu wikariusza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Świerzawie.
 9. Trwa diecezjalna peregrynacja Obrazu Św. Józefa. W tym tygodniu Obraz zawita w naszym dekanacie - w kościele Chrystusa Króla w Leśnej.
  • Nabożeństwo Powitania - 26 czerwca o godz. 1630, o godz. 1700 Msza św.
  • 28 czerwca jest wyznaczonym dniem modlitwy przed Obrazem wiernych z naszej parafii. Msza św. w kościele w Leśnej o godz. 1700. Program peregrynacji na plakacie. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II niedzieli miesiąca. Rada Parafialna zebrała na tace 3510 zł, ofiar składanych indywidualnie 1050 zł. Razem 4560 zł.
 11. Dziękujemy wszystkim zachowującym obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  Przypominamy, że od dzisiaj 20 czerwca br., zostają zniesione we wszystkich diecezjach, dyspensy od uczestnictwa w Mszy św., które obowiązywały w związku z pandemią.
 12. Bóg zapłać Państwu Nadolnym za wykoszenie trawy w ogrodzie parafialnym.
 13. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

 

Poniedziałek 21 Czerwiec 2021
8:00 † Jan Wypiorczyk – od siostry Józefy, Eli i Artura Kwiecińskich, Eugeniusza i Iwony Pilszek, Teresy Frączek z dziećmi
18:00    † Janina † Franciszek † Stanisław –Zimni Zmarli z rodzin † Zimnych †Kwiatkowskich † Strużyńskich, † Ignac Ratajczyk † Łukasz Pałaczyński † Marcin † Danuta -Słodkowscy

Wtorek 22 Czerwiec 2021
8:00 † Roman Chaciński – od uczestników pogrzebu
18:00
- W intencji Bierzmowanych
- † Janina † Kazimierz – Sznajder † Waleria † Stanisław – Jaśkiewicz † Wiesław Karczewski

Środa  23 Czerwiec 2021
8:00 † Józef Kozłowski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Józefa(k) Szewczyk 3 rocz. śm. † Czesław † Józef † Ryszard † Krzysztof z rodzin Szewczyk

Czwartek 24 czerwiec 2021
8:00 † Jan Kosarczyn – imieninowa
18:00 † Janina Kokoszkiewicz – imieninowa i urodzinowa

Piątek 25 Czerwiec 2021
8:00 † Stanisław Wójtowicz
18:00 † Janina † Walerian - Kowalewscy

Sobota 26 czerwiec 2021
8:00 † Jan Sikorski – z okazji imienin
18.00 † Maria † Jan † Jakub † Michał – Delijewscy

Niedziela 27 Czerwiec 2021
8:00 † Krystyna † Antoni – Ostrowscy – urodzinowo-imieninowa
13:00 Msza Święta w Miedzianej ODPUST rez.
10:30 W intencji Ks. Stanisława Zaremby o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski
12:00 † Maria † Aleksander – Michalkiewicz †† Zmarli z rodzin † Michalkiewicz  i † Juchnik
18:00 † Dorota † Jan - Tkaczyk. † Jan Stachurski