Ogłoszenia parafialne – 6 czerwiec 2021

1. Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na miesiąc czerwiec to modlitwa: w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością.
  2. Trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy Świętej o godz. 1200. Od poniedziałku procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Zakończenie Oktawy w czwartek o godz. 1800 z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Na zakończenie procesji obrzęd poświęcenia wianków.
  3. W piątek 11 czerwca br.w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dokonamy odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, na pamiątkę tego, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty za odzyskanie niepodległości Ojczyzny. Msze święte w piątek o godz. 800 i 1800. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, jest to święto patronalne parafii w Platerówce w naszym dekanacie.
  5. Serdecznie dziękujmy Parafianom i wszystkim Gościom za udział w samej Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, wszystkim przygotowującym ołtarze w Zawidowie: Żywemu Różańcowi, Wspólnocie Krwi Chrystusa, Parafialnemu Zespołowi Caritas, Strażakom, oraz w Miedzianej. Dziękujmy Służbie Liturgicznej z Szafarzami, Paniom Kościelnym, Pani Katechetce Annie i Panu Organiście. Dziękujmy za wszelką pomoc, za ofiarowane kwiaty do ołtarzy oraz dzieciom i rodzicom za sypanie kwiatów podczas procesji.
  6. W przyszłą niedzielę 13 czerwca na wieczornej Mszy św. o godz. 1800, Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszach Świętych wieczornych.
  8. Spotkanie dla kandydatów przed bierzmowaniem – uczniów klas VIII - w piątek po Mszy św. wieczornej.
  9. W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace przeznaczamy na remont świątyni.
  10. Dziękujemy wszystkim zachowującym obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  11. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 7 Czerwiec 2021
8:00 † Teodozja Solińska – od uczestników pogrzebu
180:0 † Zmarli Rodzice:  † Halina † Czesław † Wiesław - Brzuchalscy † Helena † Jan – Kamińscy

Wtorek 8 Czerwiec 2021
8:00 † Artur Szpejewski – od Cioci
18:00 † Konrad Franczuk 15 rocz. śm.

Środa  9 Czerwiec 2021
8:00 † Anna  †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo
18:00 † Norbert Olechowski – imieninowa † Bronisław Olechowski – w dniu urodzin †† Zmarli z rodziny z obu stron

Czwartek 10 czerwiec 2021