Ogłoszenia parafialne – 4 lipiec 2021

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu na Mszach Świętych. O godz. 10:00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na lipiec: „ Módlmy się abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni.
  2. W poniedziałek 28 czerwca 2021 r. Nuncjatura Apostolska w Polsce ogłosiła, że Ojciec Święty Franciszek mianował Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej, 4 biskupem legnickim. W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca bp Andrzej Siemieniewski kanonicznie objął naszą diecezję. Ingres nowego Biskupa Legnickiego do Katedry Legnickiej odbędzie się w poniedziałek 20 września.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  4. W przyszłą niedzielę II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace przeznaczamy na prace remontowe przy naszej świątyni.
  5. Kancelaria Parafialna podczas wakacji, czynna tylko w piątek od godz. 1600 do 1700.
  6. Dziękujemy wszystkim zachowującym obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  7. Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania, przygotowała publikacje skierowane do rodziców i wychowawców, które mają pomóc rodzicom w wychowaniu ich dzieci. Publikacje pt: „Dzieci w wirtualnej sieci” oraz „Gdy dziecko pyta o seks” są wyłożone na stoliku z gazetami i są bezpłatne. Są wyłożone także czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, oraz kartka z ogłoszeniami.
  8. Pamiętajmy, że czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem, zwłaszcza przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii.

Poniedziałek 5 Lipiec 2021
8:00 † Jan Wypiorczyk – od Danieli i Jana Salów
18:00 Dziękczynna za otrzymane łaski i wysłuchane modlitwy

Wtorek 6 Lipiec 2021
8:00 † Krystyna Ksiądz – od uczestników pogrzebu
18:00 † Kazimierz Majkowski – od sąsiadów

Środa  7 Lipiec 2021
8:00 † Jan Wypiorczyk – od Wioletty i Adama
18:00 † Maria Urban 37 rocz. śm. † Stefania † Michał † Leon – Urban † Tadeusz Nieckarz

Czwartek 8 Lipiec 2021
8:00 † Joanna Błażejewska – od uczestników pogrzebu
18:00 † Aniela Puzyrko 23 rocz. śm.

Piątek  9 Lipiec 2021
8:00 † Tadeusz Bednarz
18:00 † Jadwiga Dąbrowska 3 rocz. śm.

Sobota 10 Lipiec 2021
8:00 † Janusz † Kazimiera(k) † Bronisława(k) † Stefan – Jędrzejczyk; † Jan † Anna – Winiarscy;  † Zdzisław Jędrzejczyk
18:00 † Janina † Jarosław – Cybulscy † Jadwiga † Edward -Stankiewicz †† zmarli z rodziny Stankiewicz

Niedziela 11 Lipiec 2021
8:00 † Czesław Augustyn 4 rocz. śm.
10:30 † Jerzy † Anna † Julian - Kasperek
12:00 Zmarli Rodzice † Jadwiga † Józef – Karczewscy † Edward † Wiktoria † Kazimierz – Kopocińscy; † Grażyna † Władysław – Gregów
18:00 † Łukasz Pałaczyński 12 rocz. śm. † Michał Strużyński 16 rocz. śm. † Helena † Marianna † Ignacy – Strużyńscy †† Zmarli z rodzin Zimnych i Strużyńskich