Ogłoszenia parafialne – 30 maj 2021

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę, światłem wiary wnikając w tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. W naszej Parafii przeżywamy dzisiaj I Komunię Świętą uczniów klas III, na Mszach świętych o godz. 1000, 1200 i 1400. Otaczamy dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych naszą modlitwą. Dziękujmy rodzicom dzieci komunijnych za piękne przygotowanie i przystrojenie świątyni. Dziękujmy za ufundowany dar ołtarza – Nowy Mszał Rzymski i głęboką patenę do sprawowania Eucharystii. Biały Tydzień dzieci będą obchodzić indywidualnie ze względu na ograniczenia epidemiczne.
  3. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe ze śpiewem z litanii loretańskiej o godz. 1730.
  4. W czwartek, 3 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar jego obecności w Eucharystii. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane: o godz. 800 (z procesją Eucharystyczną wokół kościoła), o godz. 1000 w Miedzianej, oraz centralna uroczystość o godz. 1200 z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy, wokół kościoła.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w procesję eucharystyczną. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała w Zawidowie zapraszamy
    w tym roku następujące grupy parafialne:
    Ołtarz  I - Żywy Różaniec
    Ołtarz II – Wspólnota Krwi Chrystusa
    Ołtarz III – Parafialny Zespół Caritas
    Ołtarz IV - Strażacy
    Bardzo prosimy o wsparcie tych wspólnot w budowie ołtarzy przez wszystkich parafian. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci komunijne i rocznicowe, w strojach liturgicznych. Dziewczynki w sposób szczególny zapraszamy do sypania kwiatów.
    Podczas procesji przypominamy o zachowaniu dystansu 1.5m i noszeniu maseczek.
  5. W Oktawę Bożego Ciała codziennie Msza Święta połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 1800. W niedzielę procesja po Mszy Świętej o godz. 1200.
  6. Od wtorku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszach Świętych wieczornych.
  7. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  8. Spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania – uczniów klas VIII - w piątek na Mszy św. wieczornej.
  9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem czerwcowym oraz spowiedź święta od godz. 1700.
  10. W pierwszą sobotę modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. porannej.
  11. Odwiedziny chorych w piątek i sobotę po Mszach św. porannych według ustalonego porządku.
  12. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór kolejnej partii żywności z programu pomocowego FEAD w tym tygodniu w sobotę 5 czerwca, w godzinach od 1100 do 1400.
  13. Zachęcamy i przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej.
  14. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 31 Maj 2021
8:00 † Rafał Pilch – od uczestników pogrzebu
18:00 Dziękczynna w 29 rocznicę święceń ks. Zbigniewa

Wtorek 1 Czerwiec 2021
8:00 † Tadeusz Homeniuk - 20 rocz. śm.
18:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące

Środa  2 Czerwiec 2021
8:00 † Helena † Jakub  - Kicmal
18:00 † Genowefa † Teofil – Moskal

Czwartek 3 czerwiec 2021
8:00 † Beata Borowska 4 rocz. śm. † Józef Dziedzic 24 rocz. śm.
10:00 Msza Święta w Miedzianej †† Zmarli z rodziny Traczyk
12:00 † Władysław Sperczyński

Piątek 4 Czerwiec 2021
8:00 † Tadeusz Węgrzyn – od uczestników pogrzebu