Ogłoszenia parafialne – 16 maj 2021

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
  2. Zapraszamy przez cały miesiąc maj na nabożeństwa z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele codziennie o godz. 1730.
  3. W środę 19 maja, w ramach przeżywanego w kościele Roku Świętego Józefa zapraszamy na Mszę św. ku czci naszego św. Patrona o godz. 1800, poprzedzoną nabożeństwem majowym o godz. 1730. Uczestnicząc w modlitwie i powierzając się opiece św. Józefa, można uzyskać odpust zupełny. Od 19 maja do 19 czerwca 2021r., Kościół wspomina Świętego Józefa jako patrona małżeństw w podeszłym wieku, wdów i wdowców i za nich w sposób szczególny będziemy się modlić.
  4. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, odprawiana codziennie podczas nabożeństwa majowego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił swoje dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. Uroczyste obchody Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy czuwaniem i Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz. 2000. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy wszystkich do słuchania Słowa Bożego i udziału w Eucharystii, szczególnie zapraszamy młodzież.
  6. Zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. W sobotę po Mszy św. wieczornej o godz. 1800, konferencja przed udzieleniem chrztu św.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II Niedzieli miesiąca. Rada parafialna zebrała na tace 2800 zł i ofiary indywidualne 1190 zł, łącznie 3990 zł, z przeznaczeniem na prace remontowe przy naszej świątyni.
  9. Uczniowie klas III będą mieli swoje spotkania, przygotowujące do przeżycia uroczystości I Komunii św. - próby liturgii.
    Klasa III A SP Zawidów - środa godz. 1600
    Klasa III B SP Zawidów - czwartek godz. 1600
    Dzieci uczęszczające do  szkół poza parafią – piątek godz. 1500
  10. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej. Zniesiono obowiązek zakrywania ust i nosa podczas sprawowania kultu religijnego na zewnątrz (dotyczy to np. pogrzebów), limit wiernych w kościołach pozostaje bez zmian – przy zachowaniu odległości 1,5 m, nie więcej niż 1 osoba na 15 m2. Nasz kościół liczy 630 m2
  11. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 17 Maj 2021
8:00 † Zbigniew Kopiński – od uczestników pogrzebu
18:00 † Krystyna Zub – od sąsiadów

Wtorek 18 Maj 2021
8:00 † Zbigniew Kopiński – od rodziny Ulmanów
1. † Jerzy Książek 12 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Książek i Ostrowskich
2. w int. Artura Szpejewskiego o uratowanie życia i zdrowia w ciężkim wypadku – od narzeczonej Darii, dzieci, rodziny i przyjaciół

Środa  19 Maj 2021
8:00 O zdrowie dla Wioletty, Daniela, Doriana, Lucyny, Rafała, Jacka i Stanisławy(k) - z rodziny Socha
18:00 † Zofia Limanowska 20 rocz. śm. † Zygmunt Sidwa 18 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny

Czwartek 20 Maj 2021
8:00 † Mieczysław Skibiński - od uczestników pogrzebu
18:00 W intencji Gabriela Hunth w 18 rocz. urodzin oraz w intencji Martyny Hunth w 12 rocz. urodzin

Piątek 21 Maj 2021
8:00 † Tadeusz Kaczmarczyk
18:00 W intencji Danuty Michalskiej w 70 rocz. urodzin oraz w intencji Czesławy Rokickiej w 72 rocz. urodzin, o dar zdrowia i opiekę Matki Bożej.

Sobota 22 Maj 2021
8:00 † Salomea Szulińska – od uczestników pogrzebu
18:00 W intencji ks. Marcina Urygi w 16 rocznicę święceń kapłańskich oraz ks. Ryszarda Urygi w 44 rocznicę święceń kapłańskich

Niedziela 23 Maj 2021