Ogłoszenia parafialne – 23 maj 2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Apostołowie obdarzeni darami Ducha Świętego wyruszyli głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość dzisiejsza jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność,
    i opanowanie.
  2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 800 i 1800.
  3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą
    o nas, i wraz z ojcami kształtują naszą osobowość. W ten dzień będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej w parafii. Żyjącym wypraszać dar zdrowia, radości i pokoju a dla zmarłych modlić się o życie wieczne.
  4. W czwartek 27 maja święto Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika
    u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą poprzez sakrament święceń.
  5. Zapraszamy jeszcze do końca miesiąca maja na nabożeństwa z litanią loretańską. Wspólna modlitwa maryjna w kościele codziennie o godz. 1730.
  6. Uczniowie klas III w przyszłą niedzielę w Uroczystość Świętej Trójcy przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy świętych o godz. 1000, 1200, i dodatkowo o godz. 1400. Zachęcamy aby w tych Mszach św. uczestniczyły osoby przede wszystkim związane z uroczystością.
    W nadchodzącym tygodniu dzieci będą miały jeszcze swoje spotkania, przygotowujące do przeżycia uroczystości I Komunii św. - próby liturgii.
    Klasa III A SP Zawidów - środa godz. 1600
    Klasa III B SP Zawidów - czwartek godz. 1600
    Dzieci uczęszczające do  szkół poza parafią – piątek godz. 1500
  7. Spowiedź Święta dla dzieci pierwszokomunijnych, rodziców i rodziców chrzestnych w sobotę: III A od godz. 900, III B od godz. 1000 i od godz. 1100 grupa uczęszczająca do szkół poza parafią.
  8. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych a także i dzieciom, za uporządkowanie placu kościelnego i ogrodu parafialnego, za skoszenie trawy przed rychłą już Uroczystością. Panu Mieczysławowi Urbanowi, Bóg zapłać za przycięcie i usunięcie gałęzi połamanych i uszkodzonych podczas ostatnich silnych wiatrów i zagrażających bezpieczeństwu na parkingu wokół kościoła. Bóg zapłać Firmie Jurex za transport brzózek a Panu Markowi i Pani Elżbiecie Hutniczak, za ustrojenie nimi naszej świątyni.
  9. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery) organizowanego przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firmę Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. W naszej diecezji konkretnie będzie to wsparcie misjonarek pochodzących z Jeżowa Sudeckiego i Legnicy. Sprzęt można składać 27 maja w czwartek, do godz. 1000 przy domu katechetycznym. Przygotowane zostały stosowne ulotki i plakat.
  10. Zachęcamy i przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  11. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 24 Maj 2021
8:00 † Władysław Konachowicz – od uczestników pogrzebu
18:00 † Tadeusz Górski 14 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Górskich i Falewicz

Wtorek 25 Maj 2021