Ogłoszenia parafialne – 13 czerwiec 2021

 1. W dzisiejszą niedzielę 13 czerwca na wieczornej Mszy św. o godz. 18:00, Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dziś także II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane przez Radę Parafialną na tace oraz składane indywidualnie przeznaczamy na remont świątyni.
 3. We wtorek 15 czerwca przypada w naszej Parafii Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich parafian i grupy parafialne do modlitwy i trwania na adoracji w godzinach od  830 - 1000   i od  1700 - 1800.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
 5. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszach Świętych wieczornych.
 6. Spotkanie dla kandydatów przed bierzmowaniem, w sobotę 19 czerwca o godz. 1900. Obecność obowiązkowa.
  • Przypominamy aby kandydaci, którzy zostali ochrzczeni poza Zawidowem dostarczyli na spotkanie świadectwo chrztu św.- jeśli dotąd tego nie uczynili.
  • Przypominamy także o wyborze Świadka Bierzmowania. Świadkiem może zostać osoba bierzmowana nie mająca na sobie kar kościelnych (wymagana jest spowiedź), w pierwszej kolejności rodzice chrzestni lub inna osoba wybrana przez kandydata.
 7. Trwa diecezjalna peregrynacja Obrazu Św. Józefa, który nawiedza wyznaczone kościoły w poszczególnych dekanatach. W naszym dekanacie zgodnie z zarządzeniem wydziału duszpasterskiego Kurii Legnickiej, jako miejsce nawiedzenia został wybrany kościół Chrystus Króla w Leśnej. Już teraz zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania dnia 26 czerwca na Powitanie Obrazu i Mszę św. od godz. 1630, oraz 28 czerwca o godz. 1700 – gdy w gronie wiernych z naszej parafii będziemy modlić się przy obrazie św. Józefa.
 8. Dziękujemy wszystkim zachowującym obowiązek zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas uczestnictwa w Mszy Świętej. Przypominamy, że w nowych zarządzeniach sanitarnych od dzisiaj w liturgii może uczestniczyć przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m - 50% - a od 26 czerwca -75% - uczestników nabożeństw. Do tej liczby nie wlicza się osób sprawujących liturgię a także osób w pełni zaszczepionych.
 9. Biskupi obecni na Konferencji Episkopatu Polski zadecydowali także, że 20 czerwca br. od przyszłej niedzieli, zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, dyspensy od uczestnictwa w Mszy św., które obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
 10. Bóg zapłać Panu Mieczysławowi Urban za wykoszenie trawy wokół naszego kościoła.

 

Poniedziałek 14 Czerwiec 2021
8:00 † Robert Ostrowski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Franciszek Źrałka † Andrzej Źrałka

Wtorek 15 Czerwiec 2021
8:00 O Dary Ducha Świętego i o światło i o rozeznanie powołania dla Agnieszki Rek
18:00 † Andrzej Źrałka † Franciszek Źrałka

Środa  16 Czerwiec 2021
8:00 † Mirosław Wasilewski – od uczestników pogrzebu
18:00 † Anetka † Grzegorz - 9 rocz. śm. †† Zmarli z rodzin Okrasa i Nikadon

Czwartek 17 czerwiec 2021
8:00 † Stefania Kozłowska – od uczestników pogrzebu
18:00 † Szczepan Panasik 4 rocz. śm.

Piątek 18 Czerwiec 2021
8:00 † Jan Wypiorczyk – od uczestników pogrzebu
18:00 † Waldemar Kusiakiewicz 1 rocz. śm. – od żony, dzieci i wnuka

Sobota 19 czerwiec 2021
8:00 † Maria Soblińska 16 rocz. śm. † Wiktor Ładyko  35 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo z obu stron
18:00 † Genowefa Bednarczyk 5 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice † Zofia † Szymon – Borsuk †† Zmarli Teściowie † Michalina † Jan - Bednarczyk

Niedziela 20 Czerwiec 2021
8:00 W intencji Małgorzaty i Jana Hejnów w 50 rocznicę sakramentu małżeństwa
9:15 Msza Święta w Miedzianej †† Zmarli Rodzice    † Jan 1 rocz. śm. † Regina 28 rocz. śm.
10:30 † Emilia Kozińska 1 rocz. śm.
12:00 † Edward Kopociński
18:00 † Michał Legeżyński 20 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice † Katarzyna † Władysław †† Zmarli z rodziny