Kopia Ogłoszenia parafialne – 2 maj 2021

1. W dzisiejsza niedzielę przypada ustanowiony przez Biskupa Legnickiego Dzień Zawierzenia wszystkich Parafii naszej diecezji wstawiennictwu św. Józefa, z racji ogłoszonego przez Ojca św. Franciszka, Roku św. Jozefa. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy powierzać się szczególnej opiece naszego Świętego Patrona.
  2. Dziś także I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj to modlitwa: Aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed zagrożeniami. Na Mszy św. o 1030, należący do Żywego Różańca odnowią swoje zawierzenie Matce Bożej, przez orędownictwo świętego Patrona naszej Parafii.
  3. Jutro 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze Święte o godz. 800, 1030 w intencji Ojczyzny i o 1800.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej codziennie przez cały miesiąc maj w kościele o godz. 1730.
  5. We wtorek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Msza Święta w ich intencji o godz. 1800.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na różaniec do Przenajdroższej Krwi po Mszy św. wieczornej.
  7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, zakończona nabożeństwem majowym o godz. 1730.
  8. W pierwszą sobotę miesiąca modlitwa różańcowa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej.
  9. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i pierwszą sobotę po Mszach Świętych porannych po dłuższej przerwie, według ustalonego porządku. Bardzo prosimy o przekazanie tej informacji wszystkich chorym, których odwiedzamy.
  10. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór kolejnej partii żywności z programu pomocowego FEAD w tym tygodniu w sobotę 8 maja, w godzinach od 1100 do 1400.
  11. W tym tygodniu patronują nam:
    • w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
    • we wtorek 4 maja – św. Florian, żołnierz, męczennik, patron strażaków;
    • w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
    • w sobotę 8 maja – św. Stanisław, biskup i męczennik, główny patron Polski.
  12. Zachęcamy wszystkich do przestrzeganie zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  13. Informujemy, że w związku z pandemią, w tym roku podobnie jak w ubiegłym rezygnujemy z organizowania wspólnego przeżywania I Rocznicy Komunii Świętej, dzieci klas IV.
  14. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 3 Maj 2021
8:00 † Stanisław Polowczyk 26 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny i Rodzeństwo
10:30 W intencji Ojczyzny
18:00 † Jan † Waldemar – Przybylscy † Zofia † Kazimierz – Sanoccy † Maria † Henryk - Popielarz

Wtorek 4 Maj 2021
8:00 † Kazimiera Borowska
18.00 W intencji strażaków

Środa 5 Maj 2021
8:00 † Zuzanna Delijewska - od sąsiadów
18:00 † Bartosz Romanowski 1 rocz. śm. - od chrzestnej

Czwartek 6 Maj 2021
8:00 † Zuzanna Delijewska- od sąsiadów
18:00 † Maria † Walenty - Szałata

Piątek 7 Maj 2021
8:00 † Salomea Szulińska – od rodziny Urygów
1800 † Maria † Józef – Pawłowscy † Józef † Stanisława(k) † Bronisław † Władysław – Konachowicz

Sobota 8 Maj 2021
8:00 † Stanisława(k) Sikorska – imieninowa – od dzieci, wnuków i prawnuków
- W intencji Ks. Stanisława Zaremby z racji imienin.
- w intencji Zofii i Władysława Cybulskich w 40 rocz. ślubu

Niedziela 9 Maj 2021