Ogłoszenia parafialne – 9 maj 2021

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Zwyciężył śmierć, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień, trwając w radości Wielkiej Nocy. Tak żyły pierwsze wspólnoty chrześcijańskie.
  2. Zapraszamy przez cały miesiąc maj na nabożeństwa z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej codziennie w kościele o godz. 1730.
  3. W środę Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Wyrażamy wdzięczność za służbę i życzymy obfitości Bożych łask. Msza Święta w ich intencji i całej Służby Zdrowia o godz. 1800.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę trwają także Kwartalne dni modlitw o urodzaje (dawniej „Dni Krzyżowe”), podczas których Kościół w Polsce modli się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  5. W czwartek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 40 rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730, oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 1800 oraz Różaniec Fatimski po Mszy Świętej.
  6. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił swoje dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. W tym tygodniu patronuje nam: w piątek św. Maciej Apostoł (święto), wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.
  8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały indywidualne spotkania w kancelarii parafialnej wraz z rodzicami. Prosimy o zabranie na spotkanie zeszytów z nauki religii i dzienniczków uczestnictwa w liturgii.
    Klasa III A SP Zawidów – czwartek godz. 1600
    Klasa III B SP Zawidów - sobota godz. 1000
    Dzieci uczęszczające do  szkół poza parafią – sobota godz. 1200
  9. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.  Według zarządzenia ministra zdrowia zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa podczas sprawowania kultu religijnego na zewnątrz (dotyczy to także pogrzebów), będzie możliwe od 15 maja br.Wynika to z faktu, iż od 15 maja na otwartym powietrzu nie będzie obowiązku noszenia maseczki. Limit wiernych w kościołach pozostaje bez zmian – przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m, nie więcej uczestników niż 1 osoba na 15 m2
  10. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 10 Maj 2021
8:00 † Mirosław Kasiński
18:00 W intencji Janiny i Kazimierza Wróbel w 62 rocznicę sakramentu małżeństwa

Wtorek 11 Maj 2021
8:00 † Bronisław Bednarczyk – od uczestników pogrzebu
- † Tadeusz Kajlewicz 4 rocz. śm.
- † Stanisława(k) † Jarosław - Legaczyńscy

Środa  12 Maj 2021
8:00 † Czesława Gałęzowska – od uczestników pogrzebu
18:00 W intencji Służby Zdrowia w Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Czwartek 13 Maj 2021
8:00 † Edward Markiewicz - od uczestników pogrzebu
- † Mieczysław Kaczmarek 28 rocz. śm.
- w intencji Róż Różańcowych

Piątek 14 Maj 2021
8:00 † Czesława Gałęzowska – od sąsiadów
18:00 † Bronisława(k) † Józef – Fiedukiewicz †† Zmarli Rodzice i Rodzeństwo

Sobota 15 Maj 2021
8:00 W intencji Zofii Kuszaj – imieninowa – od dzieci, wnuków i prawnuków
18:00 † Zofia † Bolesław - Hutniczak † Zofia † Antoni - Gerus † Zofia † Władysław - Łuszczyńscy

Niedziela 16 Maj 2021
8:00 † Albina Miszkiewicz 32 rocz. śm. † Krystyna Miszkiewicz † Helena Miszkiewicz
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Andrzej Guzowski
10:30 † Maria Miksza 3 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny
12:00 W intencji Jakuba, Anny, Jeremiego, Maciej i Adama - o pomyślne zdanie egzaminów, o zdrowie i błogosławieństwo Boże
18:00 † Edmund Stacewicz 30 rocz. śm.