Ogłoszenia parafialne – 11 kwiecień 2021

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna 77 Tydzień Miłosierdzia, obchodzony w tym roku pod hasłem „ Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia”. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za tak wielkie zaangażowanie dla dobra naszej wspólnoty Parafialnej.
  2. Dzisiaj o godz. 1500 w godzinie miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
  3. Przypominamy, że na terytorium Polski mamy codziennie możliwość uzyskania odpustu zupełnego za pobożne odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym lub obecnym w tabernakulum).
  4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030.
  5. Dziś także druga niedziela miesiąca – ofiary zbierane na tacę i składane indywidualnie, przeznaczamy na prace remontowe przy naszych kościołach.
  6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas. Nasze prośby i ofiary składamy na bocznym ołtarzu Matki Bożej.
  7. Przyszłą niedzielę (18 kwietnia)obchodzić będziemy jako Niedzielę Biblijną oraz Piąte -  Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
  8. Bóg zapłać wszystkim za przestrzeganie zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  9. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 12 Kwiecień 2021
8:00 † Jadwiga Herdziewicz Zmarli Rodzice i Rodzeństwo
18:00 † Henryk Wypiorczyk † Edward † Katarzyna –Samujło † Edward † Janina – Wypiorczyk

Wtorek 13 Kwiecień 2021
8:00 † Krystyna Zub od uczestników pogrzebu
18:00 † Anna † Jan – Benedyk w rocz. śmierci

Środa  14 Kwiecień 2021
8:00 † Robert Wereszyński od uczestników pogrzebu
1800 † Stanisław Stecyk 1 rocz. śm. † Parania Olechowska 16 rocz. śm.†† Zmarli z obu stron

Czwartek 15 Kwiecień 2021
8:00 † Kazimiera Borowska
18:00 † Jan Kowalewski 26 rocz. śm.

Piątek 16 Kwiecień 2021
8:00 † Helena Rudnicka 4 rocz. śm. † Wiktor † Karolina
18:00 † Ks. Alojzy Burzyński

Sobota 17 Kwiecień 2021
8:00 † Mirosław Kasiński - od uczestników pogrzebu
18:00 † Andrzej Okrasa 2 rocz. śm. † Klementyna Nikadon 1 rocz. śm. † Anetka † Grzegorz †† Zmarli z rodzin Okrasa i Nikadon

Niedziela 18 Kwiecień 2021
8:00 † Bronisława(k) 5 rocz. śm. † Czesław † Antonina - Bohdanowicz
10:30 † Krystian Łuczko 1 rocz. śm. † Małgorzata Grabowska 20 rocz. śm.
12:00 † Kazimierz Ostrowski 11 rocz. śm.
18:00 † Zofia 13 rocz. śm. † Henryk 19 rocz. śm. † Franciszka(k) – z rodziny Mąka † Ryszard Anyszczy