Ogłoszenia parafialne – 25 kwiecień 2021

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Pamiętajmy w modlitwie o potrzebie wciąż nowych powołań. Potrzeba tych, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  3. W czwartek 29 kwietnia święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, patronki Europy.
  4. W sobotę 1 maja - wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika Patrona naszej Parafii. Msze Święte w sobotę o godz. 900 i Msza św. Odpustowa o godz. 1200.
  5. W niedzielę 2 maja przypada ustanowiony przez Biskupa Legnickiego Dzień Zawierzenia wszystkich Parafii naszej diecezji wstawiennictwu św. Józefa, z racji przypadającego Roku św. Jozefa. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy powierzać się szczególnej opiece naszego Świętego Patrona.
  6. W przyszłą niedzielę przypada także I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o godz. 1030. Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj to modlitwa: Aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed zagrożeniami. Na Mszy św. o 1030, należący do Żywego Różańca odnowią swoje zawierzenie Matce Bożej, przez orędownictwo świętego Patrona naszej Parafii.
  7. Od 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Pierwsze nabożeństwo w sobotę podczas Mszy Świętej odpustowej o godz. 1200. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej przez cały miesiąc maj w kościele o godz. 1730.
  8. Bóg zapłać wszystkim za przestrzeganie zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  9. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 26 Kwiecień 2021
8:00 † Ryszard Stempień – od Longiny Buchwald z Kolobrzegu
18:00 Dziękczynno-błagalna z prośbą o dalszą opiekę dla Joanny z okazji urodzin oraz w intencji Rodziców, Rodzeństwa i Rodziców Chrzestnych

Wtorek 27 Kwiecień 2021
8:00 † Salomea Szulińska - od przyjaciół i sąsiadów
18:00 † Czesław Szwarnóg 50 rocz. śm. † Teresa Szwarnóg 21 rocz. śm.

Środa  28 Kwiecień 2021
8:00 † Salomea Szulińska - od Różańca
18:00 † Barbara Kulwicka 2 rocz. śm. † Jan Kulwicki 35 rocz. śm.

Czwartek 29 Kwiecień 2021
8:00 † Henryk Stankiewicz 3 rocz. śm. † Józefa(k) Michalska 6 rocz. śm.
18:00 † Witold Mąka † Danuta Polof † Danuta Górniak

Piątek 30 Kwiecień 2021
8:00 † Wiesław Romaniuk
18:00 † Kazimierz Hunth

Sobota 1 Maj 2021 Św. Józefa Rzemieślnika
9:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące
- W intencji Parafian – Pro Populo
- † Jan † Stanisław - Jastrzębscy † Helena † Eugeniusz- Kartuszewscy † Krystyna † Zbigniew – Kopeć † Kazimierz Dyl

Niedziela 2 Maj 2021
8:00 † Bolesława(k) † Jan – Olko † Aniela † Henryk Brzozowscy
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Sylwester Wonner † Zofia Ciereszko
10:30 † Ignacy Samujło w rocz. śm.
12:00 Z okazji urodzin Alicji z prośbą o Boże Błogosławieństwo, zdrowie, Dary Ducha Świętego i odczytanie Woli Bożej
18:00 † Zygmunt Sola 1 rocz. śm.- urodzinowa