Ogłoszenia parafialne – 18 kwiecień 2021

1. Dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną,już po raz trzynasty obchodzimy jako Niedzielę Biblijną. Rozpoczynamy także Ogólnopolski Tydzień Biblijny przeżywany w tym roku pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Dzień dzisiejszy jest już 5 Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
  2. Przygotowane zostały fragmenty z Pisma Świętego, zaczerpnięte z Ewangelii św. Marka oraz Księgi Mądrości. Można je zabrać przed wyjściem z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.
  3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.
  4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko na naszych ziemiach ojczystych, którego dokonał św. Wojciech ale i na całym świecie.
  5. W sobotę konferencja przed udzieleniem sakramentu chrztu św. po Mszy św. wieczornej.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w racji drugiej niedzieli miesiąca – rada Parafialna zebrała 3325zł - z tego 2605 zł ofiar na tacę i 720 zł ofiar indywidualnych. Ofiary przeznaczamy na prace remontowe przy naszych kościołach.
  7. Bóg zapłać wszystkim za przestrzeganie zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  8. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
    • klasa III A Szkoła Podstawowa w Zawidowie - czwartek godz. 1600.
    • klas III B Szkoła Podstawowa w Zawidowie - czwartek godz. 1700.
    • Dzieci uczęszczające do innych szkół – piątek godz. 1700.
  9. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 19 Kwiecień 2021
8:00 † Krystyna Zub – od sąsiadów
18:00 † Zenon Jakiel 5 rocz. śm.

Wtorek 20 Kwiecień 2021
8:00 † Ryszard Stempień - od uczestników pogrzebu
18:00 † Stanisław Sperczyński 24 rocz. śm. † Władysław † Katarzyna † Adam † Tadeusz † Władysław - Sperczyńscy

Środa  21 Kwiecień 2021
8:00 † Zuzanna Delijewska - od uczestników pogrzebu
18:00 † Franciszek Markowski 54 rocz. śm. † Zofia Limanowska †† Zmarli z ich rodzin

Czwartek 22 Kwiecień 2021
8:00 † Kazimierz Żerko 30 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Żerków
18:00 W intencji Sylwii w 33 rocz. urodzin o dar zdrowia

Piątek 23 Kwiecień 2021
8:00 † Zuzanna Delijewska – od Jana i Grażyny Koniuszewskich ze Zgorzelca
18:00 † Wojciech Izydorczyk † Maria Izydorczyk    Sobota 24 Kwiecień 2021
8:00 † Kazimiera(k) † Janusz † Stefan † Bronisława(k) – z rodz. Jędrzejczyk † Jan † Anna – Winiarscy
16:00 Msza św. ślubna
18:00 † Stanisław Mrowiński 10 rocz. śm. † Sabina Mrowińska † Waleria † Władysław – z rodz. Jurek † Piotr † Marta - Mrowińscy † Władysława(k) Krawczyk

Niedziela 25 Kwiecień 2021
8:00 † Ignacy Fiedukowicz 4 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny † Zofia Fiedukowicz † Wiesława(k) † Jan - Mickiewicz
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Waleria Ostapiuk
10:30 † Władysława Dinort 50 rocz. śm. † Roman Dinort   †† Zmarli z rodziny
12:00 † Roman Koziński 1 rocz. śm.
18:00 † Jan Stachurski 2 rocz. śm.