Ogłoszenia parafialne – 4 kwiecień 2021

1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła ta wiadomość. Chrystus Pan zmartwychwstał – i my także zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca życzymy wszystkim naszym parafianom i obecnym gościom.
  2. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania: Msze Święte o godz. 800, 915 w Miedzianej, 1030, 1200 i 1800.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny: Msze Święte także w normalnym porządku. W tym dniu taca przeznaczona jest na potrzeby KUL i WSD w Legnicy.
  4. Zachęcamy do łączenia się duchowo poprzez transmisję na żywo Mszy Świętej z naszego kościoła dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 1030.
  5. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywaliśmy Święte Triduum Paschalne. Paniom kościelnym, Panu organiście, Szafarzom Najświętszej Eucharystii oraz rodzinom: Urbanów, Majewskich, Hutniczaków, które sprzątały i stroiły kościół, przygotowały ołtarz adoracji i grób Pański, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza z jej opiekunem ks. Stanisławem. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
  6. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna w Kościele 77 Tydzień Miłosierdzia.
  7. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w tym tygodniu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca zostaje przeniesiona na Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po Mszy św. o 1030.
  9. W przyszłą niedzielę także, o godz. 1500 - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
  10. Są wyłożone czasopisma: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek Wielkanocny 5 Kwiecień 2021
8:00 † Alicja Bartnik 4 rocz. śm. Zmarli Rodzice  † Kazimiera † Eugeniusz
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Ewa Karwecka 1 rocz. śm.
10:30 †Janina Sareło 26 rocz. śm. † Stanisław Sareło
12:00 † Helena † Michał Woźniak † Bogumił Kasiński † Mirosław Kasiński
18:00 † Bronisław Krzywonos †† Zmarli z rodzin Krzywonos i Steleżuk

Wtorek 6 Kwiecień 2021
8:00 † Jan 26 rocz. śm. † Kazimiera – Bednarz † Maria † Jan † Józef – Uryga † Bogusław Szostak
18:00 † Józef Sontowski 9 rocz. śm (śp. Burmistrz Zawidowa)

Środa  7 Kwiecień 2021
8:00 Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 † Zofia † Bolesław – Hutniczak † Wiktoria † Ludwik – Herlender i za zmarłych z rodziny.

Czwartek 8 Kwiecień 2021
8:00 † Antonina † Adam – Zarówni
18:00 † Stanisław † Cecylia – Leja †† Zmarli z rodziny z obu stron.

Piątek 9 Kwiecień 2021
8:00 † Jerzy Szałata
18:00 W intencji Grażyny i Marka o Boże błogosławieństwo i zdrowie z racji urodzin.

Sobota 10 Kwiecień 2021
8:00 † Stanisława Sikorska -w 83 rocz. urodzin od dzieci, wnuków i prawnuków
15:00 Msza św. ślubna
16:00 W intencji Marii i Tadeusza – Konopskich w 60 rocz. ślubu
18:00 † Danuta Senetra 25 rocz. śm. † Małgorzata Grabowska 20 rocz. śm. † Władysław † Kazimiera † Marian † Kazimierz † Czesław

II Niedziela Wielkanocna 11 Kwiecień 2021
8:00 † Maria † Tomasz – Sablińscy † Wanda † Wiktor – Ładyko  † Jerzy Wilk
10:30 † Zmarli Rodzice † Eleonora † Władysław Pilichiewicz
12:00 † Jan Juchnik 9 rocz. śm.
18:00 † Teresa Paczuszyńska 2 rocz. śm. † Marian Paczuszyński