Ogłoszenia parafialne – 7 marzec 2021

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Będą trwały do środy włącznie, od 7 do 10 marca. Poprowadzi je Daniel Prentki wikariusz parafii p.w. św. Marcina w Jeleniej Górze - Sobieszowie.
    • Dzisiaj nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. oraz podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.
    • Po Mszy św. o 1030 spotkanie dla dzieci klas III
    • W poniedziałek, wtorek i środę - Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 1000 i 1800 oraz w Miedzianej o 1630.
    • DODATKOWO
      • w poniedziałek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Adoracji zmiana tajemnic Żywego Różańca.
      • we wtorek o godz. o 1500 – Droga Krzyżowa
      • w środę - spotkania dla dzieci:
        • 1430 spotkanie dla uczniów klas I- V
        • 1530 spotkanie dla uczniów klas VI-VIII
    • Porządek rekolekcji jest wywieszony w gablocie
    • Ze względów sanitarnych nie organizujemy dnia spowiedzi. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać podczas całych rekolekcji, podczas sprawowanych Mszy świętych – z przerwą na naukę rekolekcyjną.
    • Otoczmy modlitwą nasze parafialne dni skupienia wielkopostnego i Ks. Rekolekcjonistę. Zaplanujmy, aby cała rodzina mogła w nich uczestniczyć. Ofiary zbierane w środę na tacę, będą naszym podziękowaniem dla Ks. Rekolekcjonisty na trud głoszenia Rekolekcji.
  2. W miesiącu marcu w szczególny sposób oddajemy cześć Opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa i polecajmy Jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Patron naszej Parafii jest niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
  3. W czasie całego Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i o godz. 1730. Msze Święte sprawowane są po nabożeństwie.
  4. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach podobnie jak w Drodze Krzyżowej można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
    Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacy na ten cel.
  5. W przyszłą niedzielę II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace przeznaczamy na prace remontowe przy naszej świątyni.
  6. Przypominamy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
    Dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie innych.
  7. Zespół Caritas rozprowadza świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego, w cenie 6 i 12 zł. Są także wyłożone czasopisma: Niedziela”, „Gość Niedzielny” a także „Gość Niedzielny Extra” - o św. Józefie - wydany z racji ogłoszonego Roku św. Józefa. Cena 9 zł.

Poniedziałek 8 Marzec 2021
10:00 Zmarli Rodzice - † Cecylia † Aleksander Zmarłe Siostry- † Aleksandra(k) † Bogusława † Krystyna † Wanda † Irena z rodziny Kopij, † Czesław Smolin
16:30 Miedziana:  za zmarłego † Denisa -  od przyjaciół
18:00 † Stanisław † Jan † Józef – Harasimowicz – od siostry

Wtorek 9 Marzec 2021
10:00 † Adam Bycka – od sąsiadów
16:30 Miedziana
18:00 Za dusze czyśćcowe

Środa  10 Marzec 2021
10:00 † Stanisława(k) † Stefan z rodziny Kaczałko, za zmarłych Rodziców i Rodzeństwo
16:30 Miedziana
18:00 † Jan Ksiądz 3 rocz. śm.

Czwartek 11 Luty 2021
8:00 † Adam Bycka – od sąsiadów
18:00 † Jan Kosarczyn 2 rocz. śm.

Piątek 12 Marzec 2021
9:00 † Andrzej w 3 rocz. śm.
18:00 † Marek Kujawa 14 rocz. śm. † Janina † Edward – Wypiorczyk † Edward Pilszak

Sobota 13 Marzec 2021
8:00 † Jan Seniuk 37 rocz. śm.
18:00 † Krystyna Buszta – imieninowa

Niedziela 14 Marzec 2021
8:00 † Bronisław Czołowski 12 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice z obu stron
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Jerzy Lenartowicz – od uczestników pogrzebu