Ogłoszenia parafialne – 14 marzec 2021

1. Dzisiejsza niedziela to IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Lætare co się tłumaczy „weselcie się”, – zwiastująca bliskie już święta Wielkanocne, Święta Paschy Pana.
  2. Dzisiejsza niedziela to także II Niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tace przeznaczamy na prace remontowe przy naszej świątyni.
  3. W tym tygodniu w piątek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte poprzedzone Drogą Krzyżową o godz. 900 i 1800. Wieczorną Mszę świętą zakończymy także nabożeństwem do św. Józefa.
  4. Św. Józef jest patronem diecezji legnickiej, Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy oraz naszej Parafii. Tego dnia Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski będzie przewodniczył uroczystościom w Krzeszowie, gdzie podniesie do rangi Sanktuarium Diecezjalnego kościół bracki p.w. św. Józefa.  Papież Franciszek ogłosił specjalny Rok Rodziny pod hasłem „Amoris laetitia” (Radość miłości),który rozpoczyna się także 19 marca. Podczas uroczystości w Krzeszowie będzie obecny obraz przedstawiający św. Józefa, który na stałe znajduje się w Katedrze Legnickiej p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a który od maja br. będzie peregrynował po parafiach naszej diecezji. Przed Jego wizerunkiem Biskup Legnicki zawierzy orędownictwu św. Józefa całą diecezję legnicką. Dniem zawierzenia każdej z parafii wstawiennictwu św. Józefa, także i naszej,  będzie niedziela, 2 maja, bezpośrednio po wspomnieniu św. Józefa Rzemieślnika.
  5. Do dnia 19 marca trwa Nowenna do św. Józefa, którą odmawiamy po wieczornej Mszy św. Przez cały marzec także, po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy naszych rodzin.
  6. W czasie całego Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i o godz. 1730. Msze Święte sprawowane są po nabożeństwie.
  7. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach i w Drodze Krzyżowej można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacy na ten cel.
  8. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór kolejnej partii żywności z programu pomocowego FEAD w tym tygodniu w sobotę 20 lutego, w godzinach od 1100 do 1400.
  9. Zachęcamy do przestrzegania zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej. Dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie innych.
  10. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
    • Marciszyn Jakub, zam. Zgorzelec i Herka Agnieszka, zam. Zawidów. Zap. 1
  11. Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu ostrzega przed stale pojawiającymi się przypadkami oszustw, gdzie ofiarami padają przede wszystkim seniorzy. Policja przypomina o koniecznej czujności w kontaktach z nieznajomymi, oraz z osobami kontaktującymi się telefonicznie a podającymi się za krewnych. Pamiętajmy by sprawdzać podane informacje jeśli dotyczą osoby potrzebującej pomocy. Policja zaś nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nie prosi także o przekazywanie nieznanej osobie jakichkolwiek pieniędzy.
  12. Zespół Caritas rozprowadza jeszcze świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego, w cenie 6 zł. Są także wyłożone czasopisma: Niedziela”, „Gość Niedzielny” i ogłoszenia duszpasterskie.

Poniedziałek 15 Marzec 2021
8:00 † Adam Bycka – od sąsiadów
18:00 † Stanisław † Grzegorz † Tomasz † Władysława(k) - Roczon † Rozalia †Józef – Rabczuk

Wtorek 16 Marzec 2021
8:00 † Adam Bycka – od sąsiadów
18:00 † Rozalia † Józef - Rabczuk

Środa  17 Marzec 2021
8:00 † Józef Kowalczyk i za jego †† Rodziców
18:00 W intencji Ks. Zbigniewa w dniu imienin – od Różańca i Zespołu Caritas

Czwartek 18 Luty 2021
8:00 † Anna Michalska 10 rocz. śm. urodzinowa
18:00 † Antoni Ostapiuk † Jadwiga Ostapiuk za zmarłych Rodziców

Piątek 19 Marzec 2021
9:00 † Andrzej Moskal w 30 rocz. śm.
18:00 † Marcin Delega †† zmarli Rodzice † Zofia † Józef - Borowscy

Sobota 20 Marzec 2021
8:00 W intencji Tadeusza, Sylwii i Michała z okazji urodzin
18:00 † Łukasz Pałaczyński z racji urodzin † Karolina † Walenty – Zimny † Stanisław † Maria - Strużyńscy