Ogłoszenia parafialne – 28 Luty 2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.
  2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
  3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć Opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny i Patronem naszej Parafii ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
  4. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Dogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte sprawowane są po nabożeństwie. Na popołudniowe nabożeństwo szczególnie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież klas III i VIII.
  5. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach podobnie jak w Drodze Krzyżowej można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
    Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacy na ten cel.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730. W czwartek przypada także święto, św. Kazimierza, królewicza.
  7. Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty od godz. 1700.
  8. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i pierwszą sobotę po Mszach Świętych porannych, według ustalonego porządku.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Różańcowa, wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je Daniel Prentki. Nauki rekolekcyjne w przyszłą niedzielę, na wszystkich Mszach św. oraz podczas nabożeństwa Gorzkich Żali. Otoczmy modlitwą nasze parafialne dni skupienia wielkopostnego i Ks. Rekolekcjonistę. Zaplanujmy, by cała rodzina mogła w nich uczestniczyć.
  11. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór kolejnej partii żywności z programu pomocowego FEAD w tym tygodniu w sobotę 6 marca, w godzinach od 1100 do 1400. Są także do nabycia świece Wielkanocnego Dzieła Caritas, symbolu Chrystusa Zmartwychwstałego, w cenie 6 i 12 zł
  12. Przypominamy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej. Dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie innych.
  13. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami. W „Niedzieli” artykuł o kościele parafialnym wydany z racji Roku św. Józefa Patrona tej świątyni.

Poniedziałek 1 Marzec 2021
8:00 † Bronisław Pajda 11 rocz. śm.
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 29

Wtorek 2 Marzec 2021
8:00 † Henryk Hubko – od uczestników pogrzebu
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 30