Ogłoszenia parafialne – 21 marzec 2021

1. Dzisiejsza niedziela to V Niedziela Wielkiego Postu. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego to piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. Szczegóły w folderach wyłożonych obok prasy katolickiej.
  3. Przyszła niedziela, 28 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. W tym roku tak jak w minionym, błogosławienie palm bez pokropienia wodą święconą.
  4. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy naszych rodzin.
  5. Wspólnota Różańcowa zaprasza na modlitwę różańcową o zbawienie duszy śp. Salomei Szulińskiej swojej wieloletniej Zelatorki, w kościele w środę o godz. 1700.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone z racji II Niedzieli miesiąca. Rada parafialna zebrała na tace 3470 zł i ofiary indywidualne 1570 zł, łącznie 5040 zł z przeznaczeniem na prace remontowe przy naszej świątyni.
  7. W czasie całego Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i o godz. 1730. Msze Święte sprawowane są po nabożeństwie.
  8. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
  9. Pamiętajmy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Obowiązuje noszenie maseczki, zakrywającej usta i nos oraz dezynfekcja rąk podczas Mszy Świętej.
  10. W związek małżeński zamierzają wstąpić:
    • Marciszyn Jakub, zam. Zgorzelec i Herka Agnieszka, zam. Zawidów. Zap. 2
  11. Są wyłożone czasopisma: Niedziela”, „Gość Niedzielny” i ogłoszenia duszpasterskie.

Poniedziałek 22 Marzec 2021
8:00 Za zmarłych z rodzin † Szałata † Jadwiszczak
18:00 † Zofia 33 rocz. śm. † Bronisław † Bogdan † Bartosz † Waldemar † Anna † Alfons † Helena – z rodziny Wołodkowicz

Wtorek 23 Marzec 2021
8:00 † Zofia † Kazimierz –Sanoccy † Maria † Henryk – Popielarz
18:00 † Władysław 4 miesiąc po śm. † Marianna 29 rocz. śm. – Krupko

Środa  24 Marzec 2021
8:00 † Czesław Romel – od Chrzestnej
18:00 † Maria † Jan † Tadeusz – Nieckarz

Czwartek 25 Marzec 2021
8:00 † Jan Sieniuć † Eleonora Zdanowska † Bronisław Zdanowski
18:00 † Roman Koziński 1 rocz. śm.

Piątek 26 Marzec 2021
9:00 † Czesław Romel – od uczestników pogrzebu
18:00 † Kazimierz Homeniuk 6 rocz. śm.

Sobota 27 Marzec 2021
8:00 † Kazimierz Sikorski z okazji imienin – od Rodzeństwa
18:00 † Lidia Moroz † Lidia Kęsicka oraz za zmarłych mężów -  † Stanisław Moroz † Waldemar Kęsicki

Niedziela 28 Marzec 2021