Ogłoszenia parafialne – 31 Styczeń 2021

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Kościół modli się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • we wtorek 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego - w tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach Świętych obrzęd błogosławienia gromnic. Msze Święte w tym dniu w Zawidowie o godz. 800 i 1800 oraz w Miedzianej o godz. 1630. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą ofiarą wspieramy utrzymanie zakonów. W tym dniu podczas Mszy Świętej wieczornej, dzieci które przygotowują się do I Komunii św. i Spowiedzi św. otrzymają swoje świece komunijne.
  • w środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na choroby gardła. Po wieczornej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.
  • w piątek 5 lutego – św. Agaty (ok. 235-251), dziewicy i męczennicy;
  • w sobotę 6 lutego – świętych męczenników Pawła Miki (1565-1597) i jego Towarzyszy, pierwszych męczenników Dalekiego Wschodu.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na modlitwę Różańcem do Przenajdroższej Krwi Chrystusa o godz. 1730.
 4. Z racji pierwszego piątku miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty od godz. 1700.
 5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek i pierwszą sobotę po Mszach Świętych porannych, według ustalonego porządku. Po dłuższej przerwie odwiedzimy wszystkich zgłaszanych chorych, bardzo prosimy rodziny lub sąsiadów o powiadomienie chorych.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca Modlitwa Różańcowa, wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy Świętej porannej.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po wszystkich Mszach Świętych. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na luty: Modlitwa w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.
 8. Bóg zapłać za złożone wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Zebraliśmy 1324 zł.
 9. Msze Święte wieczorne w tygodniu, od poniedziałku sprawowane są już - o godz. 1800.
 10. Przypominamy niezmiennie o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
 11. Są do nabycia gazety: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.
 12. Zakończyły się Msze święte kolędowe. Bóg zapłać wszystkim przybyłym rodzinom za wspólną modlitwę i kolędowanie, za złożone ofiary. Niech Bóg udzieli swoich łask i błogosławieństwa. Pozostałe Obrzędy Liturgii Rodzinnej, przygotowane dla wszystkich rodzin, są wyłożone przy czasopismach. Można je zabierać do domów.

 

Poniedziałek 1 Luty 2021
8:00 † Eugeniusz Karduszewski †† Zmarli Rodzice  † Helena † Jan
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 1

Wtorek 2 Luty 2021
8:00 † Jan Szafrański – od uczestników pogrzebu
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 2

Środa  3 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 3
18:00 W intencji Alicji i Stanisława Uryga w 42 rocznicę sakramentu małżeństwa.

Czwartek 4 Luty 2021
8:00 † Helena Kasperek 6 rocz. śm.
17:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 4

Piątek 5 Luty 2021
8:00 † Tadeusz Kaczmarek – od uczestników pogrzebu
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 5

Sobota 6 Luty 2021
8:00 †† Zmarli Rodzice † Wiesława(k) † Zygmunt Tomaszewscy †† zmarli z rodziny z obu stron
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 6

Niedziela 7 Luty 2021
8:00 † Daniel Baran 10 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Władysław Senetra 26 rocz. śm. † Kazimiera Waszkiewicz(k) 10 rocz. śm. † Kazimierz Senetra 9 rocz. śm. † Danuta † Marian † Czesław
12:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 7
18:00 W 25 rocz. urodzin Kingi.