Ogłoszenia parafialne – 21 Luty 2021

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. W okresie Wielkiego Postu, w każdy piątek nabożeństwo Dogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730. Msze Święte sprawowane są po nabożeństwie. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec Święty) oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi Krzyżowej.
  3. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach również można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Ofiary zbierane na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można złożyć ofiary w kopercie na tacy na ten cel.
  4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W ten dzień zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji.
  5. Już dziś informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku rozpoczną się od 7 marca. Poprowadzi je ks. Daniel Prentki. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
  6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza po odbiór kolejnej partii żywności z programu pomocowego FEAD w tym tygodniu w sobotę 27 lutego, w godzinach od 1100 do 1400.
  7. Dziękujemy za składane ofiary z racji II Niedzieli miesiąca na prace remontowe. Rada Parafialna zebrała łącznie 3540 zł (w tym na tace 2560 zł i ofiary indywidualne 980 zł).
  8. Przypominamy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej. Nie rezygnujmy z troski o swoje zdrowie i zdrowie innych.
  9. Są do nabycia gazety: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” a także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, oraz kartka z ogłoszeniami. W „Niedzieli” znajdziemy notatkę opisującą uszkodzenie witraża w naszym kościele

 

Poniedziałek 22 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 22
18:00
- W intencji Salomei w 83 rocz. urodzin
- O zdrowie i szczęśliwą operację

Wtorek 23 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 23
18:00 † Alina Dziemitko – od Bratowej

Środa 24 Luty 2021
8:00 † Katarzyna Szczurek – od uczestników pogrzebu
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 24

Czwartek 25 Luty 2021
8:00 † Rozalia Duma – od uczestników pogrzebu
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 25

Piątek 26 Luty 2021
9:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 26
18:00 † Józef Buszta – od Bratanków Katarzyny i Pawła

Sobota 27 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 27
1800 † Marek Wojtuś 7 rocz. śm.

Niedziela 28 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 28
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Stanisław Sowala 3 rocz. śm. † Piotr Sycz    †† Zmarli z rodzin † Olchowy, † Sowala † Sycz
12:00 † Agnieszka Darowska †† Zmarli z rodzin † Darowskich † Górnickich † Bergerów
18:00W intencji Sabiny i Ryszarda w 34 rocz. sakramentu małżeństwa