Ogłoszenia parafialne – 14 Luty 2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Nawet nasz kościół z Zawidowie doświadczył tego konsekwencji. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  2. Wspominamy dzisiaj także św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej, zwłaszcza w tak trudnych czasach w jakich przyszło nam żyć.
  3. Dziś jest II Niedziela miesiąca ofiary zbierane przez Radę Parafialną, składne na tacę oraz indywidualnie, przeznaczamy na remont świątyni.
  4. W tym tygodniu (17 lutego) przypada Środa Popielcowa, którą rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością.
    Msze święte w tym dniu o godz. 1000, 1630 w Miedzianej i 1800, wraz z obrzędem posypania głów popiołem. Przypominamy, że wszystkich nas obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku ( z wyjątkiem uroczystości liturgicznych). W Środę Popielcowa oraz w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta w ciągu dnia).
  5. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 900 i 1730, Msze św. sprawowane są po nabożeństwie. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 1700 z kazaniem pasyjnym.
    Ofiary zbierane na nabożeństwach pasyjnych są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można także składać ofiary w kopercie na tacę na ten cel.
  6. Pierwszy piątek Wielkiego Postu (19 lutego)przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem. Nabożeństwo przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem w piątek o godz. 15 (w godzinie miłosierdzia).
  7. Przypominamy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczki, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
    Nie rezygnujmy z troski o swoje zdrowie i zdrowie innych.
  8. Są do nabycia gazety: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 15 Luty 2021
8:00 † Mikołaj Borowski 28 rocz. śm. †† Za zmarłych Rodziców
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 15

Wtorek 16 Luty 2021