Ogłoszenia parafialne – 7 Luty 2021

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie wszystkich Mszy Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na luty: Modlitwa w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane.
 2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  • w środęśw. Scholastyki († 542), dziewicy, siostry św. Benedykta
  • w czwartek - Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy Świętej o godz. 1800 będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy o udzielenie pomocy chorym, niepełnosprawnym, seniorom, którzy pragnęliby przyjąć Sakrament Namaszczenia, w dotarciu do świątyni.
   Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. O pozostanie w domu prosimy jednak osoby z widocznymi objawami choroby wirusowej i zachowanie nałożonej izolacji.
 3. Przypominamy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej. Wiele osób znużonych długotrwałymi nakazami rezygnuje z zakładania maseczki narażając swoje zdrowie i zdrowie innych. Do dbałości o zdrowie zobowiązuje nas V Przykazanie Boże.
 4. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii.
 5. Są do nabycia gazety: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.
 6. W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy dokonali dewastacji i uszkodzenia głównego witrażu w naszym kościele w Zawidowie, przedstawiającego św. Józefa Patrona Parafii a także szyby w oknie zakrystii. Witraż, który przetrwał działania wojenne został uszkodzony mimo zbrojonej szyby zabezpieczającej, obrzucony butelkami po alkoholu i kamieniami. Koszt naprawy będzie wiadomy po oględzinach dokonanych przez konserwatora zabytków i wykonawcę. Bardzo prosimy wszystkich parafian o większą czujność i reagowanie na wszelkie wydarzenia, mogące zagrozić bezpieczeństwu naszych świątyń, tu w Zawidowie ale i w Miedzianej także. Niech te domy modlitwy przetrwają współczesne pokolenia, by mogły służyć następnym.

 

Poniedziałek 8 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 8
18:00 W intencji Anny i Damiana w 18 rocznicę Sakramentu Małżeństwa

Wtorek 9 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 9
18:00 † Norbert Olechowski  †† Zmarli z rodziny Olechowskich i Stecyk

Środa  10 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 10
18:00 † Marianna Kaczmarek 2 rocz. śm.

Czwartek 11 Luty 2021
8:00 Za dusze czyśćcowe
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 11 - w intencji Salomei o zdrowie i szczęśliwa operację

Piątek 12Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 12
18:00 † Kazimierz † Józefa(k) - Łamasz † Joachim Kowalczyk † Magdalena † Ludwik - Masztalerz

Sobota 13 Luty 2021
8:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 13
18:00 † Waldemar Kusiakiewicz (urodzinowa) w 56 rocz. urodzin † Michał Kusiakiewicz 4 rocz. śm. † Ryszarda(k) Stolarz 2 rocz. śm.

Niedziela 14 Luty 2021
8:00 † Elżbieta Orłowska 6 rocz. śm. – od rodziny Heinów i Majewskich
9:15 Msza Święta w Miedzianej
10:30 † Czesław Wierzbicki 1 rocz. śm. † Maria Wierzbicka
12:00 † Kazimiera(k) † Jan - Uryga † Aniela † Antoni † Jolanta - Przekop † Józef Marek   † Andrzej Ziółkowski † Halina Żygadło
18:00 † Marian Mielnik Msza św. gregoriańska 14