Ogłoszenia parafialne – 17 Styczeń 2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  4. Dziękujemy za składane ofiary z racji II Niedzieli miesiąca na prace remontowe. Rada Parafialna zebrała łącznie 7.180 zł (w tym na tace 3.050 zł i ofiary indywidualne 4130 zł).
  5. Przypominamy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  6. Kancelaria parafialna czynna jest normalnym porządku.
  7. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii.
  8. Są do nabycia gazety: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.
  9. Zapraszamy na Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy naszych parafian:
    • W poniedziałek 18 stycznia mieszkańców: Starego Zawidowa.
    • We wtorek 19 stycznia – mieszkających przy ul. Broniewskiego.
    • W środę 20 stycznia – mieszkających przy ul. Norwida, Kopernika, Dębowej, Bukowej, Partyzantów, Parkowej.
    • W czwartek 21 stycznia w kościele w Miedzianej – mieszkańców: Miedzianej, Łowina i Wielichowa.
    • W piątek 22 stycznia – mieszkających przy ul. Wierzbowej, Warszawskiej, Słonecznej, Spokojnej.
    • W sobotę 23 stycznia – mieszkających przy ul. Starozawidowskiej, Strzeleckiej, Pułaskiego, Ogrodowej, Wilczej.

Przypominamy, że Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700. Dla rodzin zostały przygotowane Obrzędy Liturgii Rodzinnej, którymi można się posłużyć podczas modlitwy o Boże błogosławieństwo dla domu już w gronie całej rodziny. Zachęcamy by nabrać wodę święconą do własnych naczyń do skropienia ścian naszych domów i mieszkań. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.

Poniedziałek 18 Styczeń 2021
8:00 † Stanisław † Maria † Stanisław †† zmarli z rodziny Bucia
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców: Starego Zawidowa

Wtorek 19 Styczeń 2021
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Broniewskiego

Środa 20 Styczeń 2021
8:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej, św. Józefa i św. Michała Archanioła oraz dary i owoce Ducha Świętego w dalszym życiu dla Karola w 2 rocz. urodzin, dla jego Rodziców, Dziadków i Babć.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Norwida, Kopernika, Dębowej, Bukowej, Partyzantów, Parkowej.

Czwartek 21 Styczeń 2021
17:00 † Michalina † Jan † Mieczysław † Katarzyna – Dunicz  †† za zmarłych
z rodzin Dunicz i Mudrak
18:00 w Miedzianej - Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców: Miedzianej, Łowina i Wielichowa

Piątek 22 Styczeń 2021
8:00 † Ks. Piotr Chorążyczewski † Stefania Chorążyczewska – Mama.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Wierzbowa, Warszawska, Słoneczna, Spokojna

Sobota 23 Styczeń 2021
8:00 † Bronisława(k) – od córki z mężem i wnuczka Anią.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Starozawidowska, Strzelecka, Pułaskiego, Ogrodowa, Wilcza

Niedziela 24 Styczeń 2021
8:00 W intencji Aminy w 6 rocz. urodzin.
10:30 † Bolesław † Zofia – Hutniczak † Zygmunt Herlender     †† za zmarłych z rodziny.
12:00 † Paraskiewia(k) Wierzbicka 33 rocz. śm.
18:00 W intencji Jakuba Janeczko w 8 rocz. urodzin