Ogłoszenia parafialne – 27 Grudzień 2020

1. Dzisiaj Niedziela w Oktawie Narodzenie Pańskiego obchodzona jako Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo.
  2. W poniedziałek święto świętych Młodzianków, męczenników.
  3. W czwartek wspomnienie św. Sylwestra, papieża, zakończenie Roku Kalendarzowego 2020. Msza św. na zakończenie roku o godz. 1600, aby można było zdążyć do godziny policyjnej.
  4. W piętek 1 Stycznia rozpoczynamy Nowy Rok 2021. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
  5. W sobotę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu. W sobotę po Mszy Świętej porannej modlitwa różańcowa.
  6. Rozpoczynamy Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy zapraszamy w sobotę na godz. 1700 rodziny mieszkające przy ulicy Konopnickiej nr 1- 17.
  7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. O 1030 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: „Aby Pan dał nam łaskę, abyśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich”.
  8. Serdecznie dziękujemy za pomoc przy dekoracjach świątecznych. Dziękujemy Panom i młodzieży męskiej (szczególnie ministrantom) za zbudowanie szopki w kościele. Dziękujemy Paniom i starszej młodzieży za przystrojenie choinek w kościele.
  9. Nie zmieniają się zarządzenia sanitarne. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  10. Kancelaria parafialna do zakończenia ferii zimowych pozostaje zamknięta. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
  11. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  12. Są jeszcze ostatnie świąteczne numery czasopism katolickich, jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, kalendarze parafialne oraz kartka z ogłoszeniami.

Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin,
dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem
prawdziwie błogosławionym.

Niech Nowy – 2021 rok przyniesie spokój, zdrowie i wszelką pomyślność.

Poniedziałek 28 Grudzień 2020
8:00 † Janina Chudzik  †† Za zamarłych z rodziny
17:00 † Jan  † Irena Łukasik – od sąsiadów z ulicy Kolejowej

Wtorek 29 Grudzień 2020
8:00 † Stanisława(k) Seniuk 11 rocz. śm.
17:00 † Elżbieta Orłowska

Środa 30 Grudzień 2020
8:00 Zmarli Rodzice - † Cecylia † Aleksander Zmarłe Siostry - † Aleksandra(k) † Bogusława † Krystyna † Wanda † Irena † Czesław Smolin
17:00 † Zygmunt Fic † Henryk † Marek - Krzemińscy