Ogłoszenia parafialne – 10 Styczeń 2021

1. Dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy jeszcze do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego.
  2. Dziś także II Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy i składane w domu katechetycznym przeznaczymy na prace remontowe przy naszym kościele.
  3. Bóg zapłać wszystkim za przestrzeganie zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy
    o obowiązku zakrywania ust i nosa
    oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  4. Kancelaria parafialna do zakończenia ferii zimowych pozostaje zamknięta. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
  5. Kościół jest ogrzewany. Przypominamy i bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  6. Zapraszamy na Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy naszych parafian:
    • W poniedziałek 11 stycznia mieszkańców: Wrociszowa Dolnego, Ksawerowa, Wilki, Ostróżna.
    • We wtorek 12 stycznia – mieszkających przy ul. Skłodowskiej.
    • W środę 13 stycznia – mieszkających przy ul. Nadleśnej, Lubańskiej, Szkolnej, Tęczowej, Niecałej.
    • W czwartek 14 stycznia – mieszkających przy ul. Jana Pawła II, Pl. Zwycięstwa, Grunwaldzkiej.
    • W piątek 15 stycznia – mieszkających przy ul. Dworcowej, Moniuszki, Ogińskiego, Kolejowej.
    • W sobotę 16 stycznia – mieszkających przy ul. Miłosza, Prusa, Sienkiewicza, Herberta, Okrzei, Tuwima, Mickiewicza, Szymborskiej.

Przypominamy, że Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700, zachęcamy do przybycia chociaż przedstawicieli rodzin ze względu na ograniczenia ilościowe uczestników liturgii. Dla rodzin zostały przygotowane Obrzędy Liturgii Rodzinnej, którymi można się posłużyć podczas modlitwy o Boże błogosławieństwo dla domu już w gronie całej rodziny. Można także nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.

Poniedziałek 11 Styczeń 2021
8:00 † Jan † Weronika † Mieczysław †† zmarli z rodziny Dąbrowskich
17:00 Msza św. kolędowa w intencji Mieszkańców: Wrociszowa Dolnego, Ksawerowa, Wilki i Ostróżna

Wtorek 12 Styczeń 2021
8:00 † Tomasz Pawłowski – od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Skłodowskiej

Środa  13 Styczeń 2021
8:00 † Tadeusz Rogowski – od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Nadleśna, Lubańska, Szkolna, Tęczowa, Niecała

Czwartek 14 Styczeń 2021
8:00 † Tadeusz Kaczmarek – od sąsiadów Lucyny i Józefa
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Jana Pawła II, pl. Zwycięstwa, Grunwaldzka

Piątek 15 Styczeń 2021
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Dworcowa, Moniuszki, Ogińskiego, Kolejowa

Sobota 16 Styczeń 2021
8:00 † Maria Jaworska – od uczestników pogrzebu oraz za † Grzegorza Jaworskiego w 1 rocz. śm.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Miłosz, Prusa, Sienkiewicza, Herberta, Okrzei, Tuwima, Mickiewicza, Szymborskiej

Niedziela 17 Styczeń 2021
8:00 † Kazimiera(k) Rynkiewicz 2 rocz. śm.
1030 † Stanisław Kieliś 3 rocz. śm. † Wanda Kieliś  †† za zmarłych z rodziny
12:00 W intencji Jolanty i Romana Nawrockich w 40 rocznicę sakramentu małżeństwa
18:00 † Jan Sikorski – 85 rocz. urodzin od dzieci, wnuków, prawnuków