Ogłoszenia parafialne – 3 Styczeń 2021

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Nowego Roku - 2021 i miesiąca stycznia. O 10:30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna: „Aby Pan dał nam łaskę, abyśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich”.
  2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych niedzielny. W tę uroczystość nakazaną winniśmy być obecni na eucharystii. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Ministranci po Mszach Świętych będą rozprowadzać kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domów kreślimy imiona Trzech Króli oraz aktualny rok 2021. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego. Za tydzień jest to także II Niedziela miesiąca. Ofiary z tacy i składane w domu katechetycznym przeznaczymy na prace remontowe przy naszym kościele.
  4. Bóg zapłać wszystkim za przestrzeganie zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  5. Kancelaria parafialna do zakończenia ferii zimowych pozostaje zamknięta. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
  6. Kościół jest ogrzewany. Przypominamy i bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  7. Rozpoczęliśmy Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tygodniu zapraszamy:
    • w poniedziałek 4 stycznia - mieszkańców ul. Konopnickiej nr 19-33.
    • we wtorek 5 stycznia - mieszkańców ul. Szerokiej, Cmentarnej, Niepodległości, Żeromskiego, Młynarskiej.
    • w środę Objawienie Pańskie.
    • w czwartek 7 stycznia - mieszkańców ul. Kościuszki, oraz Zgorzeleckiej nr 2-34.
    • w piątek 8 stycznia - mieszkańców ul. Zgorzeleckiej nr 35-74.
    • w sobotę 9 stycznia - mieszkańców ul. Lubelskiej, 1 Maja, Wesołej,

Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700, zachęcamy do przybycia chociaż przedstawicieli rodzin ze względu na ograniczenia ilościowe uczestników liturgii. Dla rodzin zostały przygotowane Obrzędy Liturgii Rodzinnej, którymi można się posłużyć podczas modlitwy o Boże błogosławieństwo dla domu już w gronie rodziny. Można także nabrać wodę święconą do własnych naczyń by skropić ściany naszych domów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.

Poniedziałek 4 Styczeń 2021
8:00 † Janina Czuchryta – od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Konopnickiej nr 19-33

Wtorek 5 Styczeń 2021
8:00 † Zbigniew Kaczmarski 5 rocz. śm.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Szerokiej, Cmentarnej, Niepodległości, Żeromskiego, Młynarskiej.

Środa  6 Styczeń 2021 - TRZECH KRÓLI
8:00 † Leokadia † Józef – Kozłowscy † Janina † Aleksander – Gaweł
10:30 † Marian Mielnik  †† Zmarli z rodziny
12:00 † Józef Buszta – od brata Władysława z rodziną

Czwartek 7 Styczeń 2021
8:00 † Czesław Waszkiewicz – od uczestników pogrzebu
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Kościuszki, oraz Zgorzelecka nr 2-34

Piątek 8 Styczeń 2021
17:00 † Wanda Bisko – od uczestników pogrzebu Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Zgorzeleckiej nr 35-74

Sobota 9 Styczeń 2021
8:00 † Jan † Stefania  - Niemiec
17:00 Msza św. kolędowa w intencji mieszkańców ul. Lubelskiej, 1 Maja, Wesołej, Cichej.

Niedziela 10 Styczeń 2021
8:00 † Kazimierz Nowaczyński 6 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice