Ogłoszenia parafialne – 24 Styczeń 2021

1. Papież Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę - III Niedzielę zwykłą, Niedzielą Słowa Bożego. Jak podkreśla Ojciec Święty, została ustanowiona „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego.
  2. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszej modlitwie o prośbach w intencji jedności uczniów Chrystusa.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
    • w poniedziałek 25 stycznia – św. Paweł, apostoł, świętujemy jego nawrócenie;
    • we wtorek 26 stycznia – święci biskupi Tymoteusz i Tytus, najbliżsi współpracownicy św. Pawła Apostoła;
    • w czwartek 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej.
  4. Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich uprzednio zgłoszonych, po odbiór pierwszej partii produktów żywnościowych z Programu Pomocowego UE dla Najbardziej Potrzebującym FEAD - w sobotę 30 stycznia od godz. 1100 do godz. 1400.
  5. Zachęcamy do przekazania 1% na Caritas Diecezji Legnickiej z zaznaczaniem naszego Parafialnego Zespołu Caritas w Zawidowie, który wspiera rodziny najbardziej potrzebujące pomocy w naszej Parafii. Obok czasopism jest kartka z numerem KRS.
  6. Przypominamy o przestrzeganiu zarządzeń sanitarnych. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  7. Są do nabycia gazety: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny„ oraz kartka z ogłoszeniami.
  8. Zapraszamy na kończące się już Msze święte kolędowe, sprawowane w intencji rodzin, które planowaliśmy odwiedzić w ramach corocznej kolędy. Do wspólnej modlitwy w tym tygodniu, zapraszamy naszych parafian:
    • W poniedziałek 25 stycznia, mieszkających przy ul. Budowlanych.
    • We wtorek 26 stycznia, mieszkańców – Skrzydlic i Wrociszowa Górnego.
    • W środę 27 stycznia, mieszkających przy ul. Szybów, Osiedle.

Przypominamy, że Msze św. kolędowe sprawujemy w dni powszednie tygodnia o godz. 1700. Zapraszamy wszystkie rodziny, które z jakichś względów nie mogły być na wyznaczonej dla nich Mszy świętej. Dla wszystkich rodzin zostały przygotowane Obrzędy Liturgii Rodzinnej, którymi można się posłużyć podczas modlitwy o Boże błogosławieństwo dla domu już
w gronie całej rodziny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i kolędowania.

Poniedziałek 25 Styczeń 2021
8:00 † Jadwiga Dąbrowska
17:00 Msza św. kolędowa w intencji Mieszkańców ul. Budowlanych

Wtorek 26 Styczeń 2021
8:00 † Albert Dubicki 33 rocz. śm. †† zmarli Jego Rodzice - † Paulina † Antoni Dubiccy
17:00 Msza św. kolędowa w intencji Mieszkańców: Skrzydlic, Wrociszowa Górnego

Środa  27 Styczeń 2021
8:00 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Barbary.
17:00 Msza św. kolędowa w intencji Mieszkańców ul. Szybów, Osiedle.

Czwartek 28 Styczeń 2021
8:00 † Adam Bycka – od sąsiadów
17:00 O łaskę zdrowia dla Barbary

Piątek 29 Styczeń 2021
8:00 † Kazimierz Kicmal 24 rocz. śm.
17:00 Za dusze czyśćcowe.

Sobota 30 Styczeń 2021
8:00 † Wincenty Macutkiewicz  w rocz. śm.
17:00 †† Za zmarłych Rodziców, † Teściów, † Rodzeństwo - z rodziny Kosarczyn

Niedziela 31 Styczeń 2021
8:00 † Stanisława(k) Halejcio 10 rocz. śm.
9:15 Msza Święta w Miedzianej †† za zmarłych z rodziny Traczyk
10:30 † Jerzy Kulesza w rocz. śm. †† za zmarłych Rodziców z obu stron
12:00 W intencji Danuty i Zbigniewa w 50 rocz. ślubu – od sióstr i szwagra.
18:00 W 70 rocz. urodzin męża z prośbą o nawrócenie, przemianę życia i dobra spowiedź (dla męża).