Ogłoszenia parafialne – 20 Grudzień 2020

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu – za kilka dni już tak długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
  2. Do środy włącznie zapraszamy na Roraty o godz. 1700. Na zakończenie - w środę, dzieci i młodzież prosimy o przyniesienie zapełnionych plansz z obrazkami. Są przewidziane nagrody.
  3. W czwartek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Nie ma Mszy Świętej porannej. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.
    Msze Święte Pasterskie: w Miedzianej o godz. 2200, w Zawidowie o godz. 2400. Ofiary zbierane podczas pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  4. W piątek 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 800, (915 w Miedzianej), 1030 i 1200. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.
  5. W sobotę 26 grudnia - Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia wsp. św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze Święte jak w niedzielę. Taca jest przeznaczona na KUL i Seminarium w Legnicy.
  6. Przyszła niedziela – Niedziela w Oktawie Narodzenie Pańskiego obchodzona jest jako Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Świętej o godz. 1200 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo.
  7. Kończymy powoli czas adwentowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj dziękujemy dzieciom za uczestnictwo w Mszach Świętych Roratnych oraz piękne serca pełne dobrych uczynków i za lampiony. Dziękujemy ministrantom, młodzieży i dorosłym za wspólną modlitwę. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Zimnym ze Starego Zawidowa za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Dziękujemy Panom: Mieczysławowi Urban i Markowi Hutniczakowi za zamontowanie choinek w kościele.
    Serdecznie zapraszamy mężczyzn i ministrantów w poniedziałek po Roratach do budowania szopki w kościele oraz młodzież do dekoracji choinek.
  8. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają jeszcze ostatnie sztuki świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (są małe świece po 6 zł).
  9. Są do nabycia kalendarze parafialne. Koszt wydruku to 3,50 zł.- VAT proszę dodać samodzielnie.
  10. Opłatki są dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Składaną ofiarę, przeznaczamy na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii w dobie pandemii.
  11. Wizyta duszpasterska w zwyczajnej formie zgodnie z zarządzenie Ks. Biskupa zostaje odwołana. Po nowym roku będziemy zapraszać na Msze św. kolędowe, wszystkie rodziny, które mielibyśmy odwiedzić w poszczególne dni. Ten zwyczaj był już praktykowany za czasów śp. Ks. Prałata Gawlika.
  12. Nie zmieniają się zarządzenia sanitarne. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas Mszy Świętej.
  13. Kancelaria parafialna pozostaje zamknięta. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
  14. Kościół jest ogrzewany. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  15. Są świąteczne numeru czasopism katolickie, jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, i „Mały Gość Niedzielny” oraz kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 21 Grudzień 2020
8:00 † Irena Łukasik – od uczestników pogrzebu
17:00 † Jan

Wtorek 22 Grudzień 2020
8:00 † Józef Kupis – od uczestników pogrzebu
17:00 † Anna Perc 22 rocz. śm. †† Zmarli z rodziny Perc   † Stanisław † Władysław

Środa  23 Grudzień 2020
8:00 † Władysław Krupko – od uczestników pogrzebu
17:00 † Tadeusz Legeżyński 12 rocz. śm.

Czwartek 24 Grudzień 2020
22:00 Pasterka w Miedzianej
1) Pro populo – w intencji wszystkich Parafian
2) † Elżbieta Wesołkowska 8 rocz. śm.

Piątek 25 Grudzień 2020
8:00 †† Zmarli z rodziny Kardynał   † Irena 2 rocz. śm. † Janina 29 rocz. śm. † Józef † Lesław  †† Za wszystkich z rodziny
10:30 † Eugeniusz Różański †† Zmarli z rodziny Rutowicz
12:00 † Krystyna † Józef Płochoccy †† zmarli z rodziny