Ogłoszenia parafialne – 29 Listopad 2020

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny. Na Mszach Świętych poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych. W trudnym czasie pandemii będziemy musieli sami się w nie zaopatrzyć, ponieważ w tym roku nie będą one roznoszone do naszych domów. Opłatki będą dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa oraz w zakrystii. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
  2. Zapraszamy na Msze Święte roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami. Zostały przygotowane obrazki i plansza adwentowa.
    • Jeśli rodzice zadecydują - lękając się zakażenia, że dziecko nie będzie uczestniczyć w Mszach Roratnich, a chcieliby by dziecko choć duchowo łączyło się z obecnymi w kościele, mogą otrzymać w zakrystii komplet obrazków, które każdego dnia adwentu w porze Rorat będą sami przekazywać dziecku i przy zapalonym lampionie modlić się o rychłe przyjście Pana Jezusa i piękne przeżycie Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim życiem. Ze względu na pandemię, nie planujemy generalnej spowiedzi przedświątecznej ale zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania - 15 min. przed każdą Mszą św.
  4. W tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego; w piątek – św. Barbarę.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Różaniec do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa o godz. 1630.
  6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1600 i spowiedź o 1630.
  7. W sobotę jako pierwszą miesiąca modlitwa różańcowa po Mszy Świętej porannej.
  8. Odwiedziny chorych ze względu na pandemię w tym miesiącu odwołane. W piątek 18 grudnia i w sobotę 19 grudnia odwiedzimy chorych przed świętami na indywidualne zgłoszenie.
    Prosimy do tego czasu o kontakt i zgłoszenie.
  9. W przyszłą niedzielę 6 grudnia przypada pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 1030 Msza Święta w intencji Górników z racji przypadającego wspomnienia św. Barbary i po niej zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc grudzień: Aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana Słowem Bożym i modlitwą.
  10. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej a także do dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Niech nie ustaje nasza modlitwa o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, o siłę i mądrość dla lekarzy i rządzących, o roztropność dla nas wszystkich.
  11. Kancelaria parafialna pozostaje zamknięta. W sprawach losowych takich jak pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny. Można także kontaktować się mailowo.
  12. Od poniedziałku w okresie zimowym Msze św. w tygodniu sprawowane są o godz. 1700. Porządek Mszy św. w niedziele bez zmian.
  13. Można zabierać wyłożone czasopisma katolickie, jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i także kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 30 Listopad 2020
8:00 † Irena Kartul – od uczestników pogrzebu
17:00 † Jan  † Lucyna Hryniewicz – od sąsiadów

Wtorek 1 Grudzień 2020
8:00 W intencji Andrzeja w 53 rocznicę urodzin
17:00 † Daria Borowska - 10 rocz. śm.

Środa  2 Grudzień 2020
17:00 † Jan † Kazimierz † Paulina † Janina

Czwartek 3 Grudzień 2020
17:00 W intencji Joanny w 30 rocz. urodzin o Boże błogosławieństwo i drowie oraz w intencji Łukasza i Joanny w 4 rocz. ślubu

Piątek  4 Grudzień 2020
17:00 † Zofia Dyl – od uczestników pogrzebu † Rafał Osiniak † Aniela Klimas † Albin Klimas

Sobota 5 Grudzień 2020
8:00 † Krystyna Kaczmarek – od uczestników pogrzebu
17:00 † Edward Tyszecki 10 rocz. śm. † Krzysztof Tyszecki  †† zmarli Rodzice z obu stron

Niedziela 6 Grudzień 2020
8:00 † Agnieszka Szczurek - 11 rocz. śm.
10:30 W intencji Górników
10:30 † Krzysztof Śmigiel - 3 rocz. śm.
12:00 † Stefan Rynkiewicz – 15 rocz. śm.
18:00 Rez. Skrodzki