Ogłoszenia parafialne – 13 Grudzień 2020

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu – Gaudete ogłaszająca radość z rychło nadchodzących już Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Zapraszamy na Msze Święte roratnie sprawowane w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 1700, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
  3. W piątek 18 grudnia i w sobotę 19 grudnia odwiedzimy chorych przed świętami wyłącznie na indywidualne zgłoszenie. Prosimy do tego czasu o podanie adresów.
  4. Ze względu na pandemię, nie planujemy Rekolekcji adwentowych ani generalnej spowiedzi przedświątecznej, zachęcamy jednak do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania - 15 min. przed każdą Mszą św. podczas trwania Adwentu.
  5. Katecheza chrzcielna w sobotę po Mszy św. Roratniej godz. 1700 .
  6. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (są małe świece po 6 zł i duże po - 15 zł ). Jeszcze przed przyszłą niedzielą spodziewamy się kolejnej partii świec.
  7. W miesiącu grudniu, ze względu na ogólną trudną sytuację, rezygnujemy ze zbiórki na remont kościoła. Zachęcamy do indywidualnych wpłat na konto remontowe.
  8. W ubiegłą niedzielę, w Dniu Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie zbieraliśmy ofiary do puszek na wsparcie naszych rodaków na tamtych ziemiach. Zebraliśmy 1135 zł. Bóg zapłać za ofiary.
  9. Opłatki są dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
  10. Bóg zapłać wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej a także dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Pamiętajmy o modlitwie o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, o siłę dla leczących i opiekujących się chorymi, o życie wieczne dla zmarłych, o roztropność dla nas wszystkich.
  11. Kancelaria parafialna pozostaje zamknięta. W sprawach losowych takich jak pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny. Można także kontaktować się mailowo.
  12. Rozpoczęliśmy ogrzewanie kościoła. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi wejściowych.
  13. Można zabierać wyłożone czasopisma katolickie, jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest także kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 14 Grudzień 2020
8:00 † Wanda Bisko – od Janiny Szewczyk z Bielska-Białej
17:00 † Jan  † Maria Kuczma – od uczestników pogrzebu

Wtorek 15 Grudzień 2020
8:00 † Wanda Bisko – od siostrzenicy Aleksandry Gumuli z Bielska-Białej
17:00 † Maria Kuczma – od chrześnicy z mężem

Środa 16 Grudzień 2020
8:00 W intencji rodzin, młodzieży i dzieci
17:00 † Marianna Gąbka  † Stanisław Gąbka † Janina Irla

Czwartek 17 Grudzień 2020
8:00 † Józef Szczurek – od uczestników pogrzebu
17:00 † Jan Uryga † Maria Uryga † Józef Uryga

Piątek 18 Grudzień 2020
17:00 Dziękczynna za szczęśliwą operację Krystyny, a także o zdrowie dla Salomei † Renata Mausberg 5 rocz. śm †† zmarli z rodziny

Sobota 19 Grudzień 2020
8:00 † Janusz Dworakowski – od uczestników pogrzebu
17:00 † Józef † Tekla † Edward † Stanisław - Strykowski,  † Tadeusz Szuliński † Joachim Kowalczyk

Niedziela 20 Grudzień 2020
8:00 † Jan † Rozalia † Kazimierz  † Antoni † Michał † Magdalena † Józefa(k)   – z rodziny Bednarz
9:15 Msza Święta w Miedzianej † Bronisława(k) † Józef - Podgórscy
10:30 † Stanisław Szanciło † Scholastyka † Piotr † Józef – z rodziny Kretowicz
12:00 † Lidia Moroz 25 rocz. śm. † Stanisław Moroz 63 rocz. śm. † Seweryn Kieresiński 1 rocz. śm.
18:00 † Dorota † Jan Tkaczyk