Ogłoszenia parafialne – 6 Grudzień 2020

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 10:30 Msza Święta w intencji Górników z racji przypadającego w tygodniu wspomnienia św. Barbary i po niej zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Papieska intencja modlitewna na miesiąc grudzień: Aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana Słowem Bożym i modlitwą.
  2. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy także jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
  3. W adwencie zapraszamy na Msze Święte roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 1700. Zachęcamy dzieci i młodzież do przynoszenia tradycyjnych lampionów i robienia serduszek z dobrymi uczynkami. Zostały przygotowane obrazki i plansza adwentowa.
  4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą, prostowania często zawikłanych ścieżek naszego życia. Podejmijmy osobiste postanowienia adwentowe. Ze względu na pandemię, nie planujemy generalnej spowiedzi przedświątecznej ale zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania - 15 min. przed każdą Mszą św.
  5. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 900 i o 1700. Zapraszamy na Mszę św. szczególnie dzieci klas III wraz z rodzicami. Podczas Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone dla nich Książeczki komunijne.
  6. W piątek 18 grudnia i w sobotę 19 grudnia odwiedzimy chorych przed świętami na indywidualne zgłoszenie. Prosimy do tego czasu o kontakt i zgłoszenia.
  7. Bóg zapłać wszystkim przestrzegającym obowiązku zakrywania ust i nosa podczas Mszy Świętej a także dezynfekcji rąk przed i po Mszy św. Niech nie ustaje nasza modlitwa o ustanie pandemii, o zdrowie dla chorych, o siłę dla leczących i opiekujących się chorymi, o życie wieczne dla zmarłych, o roztropność dla nas wszystkich.
  8. Kancelaria parafialna pozostaje zamknięta. W sprawach losowych takich jak pogrzeb, prosimy o kontakt telefoniczny. Można także kontaktować się mailowo. Opłatki w tym roku nie będą roznoszone do naszych domów z powodu panującej pandemii. Będą one dostępne przed i po Mszy św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa oraz w zakrystii. Pamiętajmy by zabrać je dla naszych bliskich i sąsiadów, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła. Bóg zapłać jeśli ktoś będzie chciał złożyć przy tej okazji ofiarę, przeznaczamy je na pokrycie kosztów funkcjonowania Parafii.
  9. Można zabierać wyłożone czasopisma katolickie, jest: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, jest i także kartka z ogłoszeniami.

Poniedziałek 7 Grudzień 2020
8:00 † Adam Żytnik – od uczestników pogrzebu
17:00 † Jan  † Zofia Dyl – od córki Janiny z rodziną z Łęcznej

Wtorek 8 Grudzień 2020
9:00 † Grażyna Siniawska – Bukowska w 1 rocz. śm.
17:00 W intencji Wspólnoty Róż Różańcowych o opiekę Matki Bożej Niepokalanej

Środa 9 Grudzień 2020
17:00 W intencji Julii w 2 rocznicę urodzin

Czwartek 10 Grudzień 2020
17:00 † Zbigniew Żórawiński – od uczestników pogrzebu

Piątek 11 Grudzień 2020
17:00 † Józef Buszta –od uczestników pogrzebu † Jacek Staszewski 1 rocz. śm.

Sobota 12 Grudzień 2020
8:00 † Weronika Wołowiec – od uczestników pogrzebu
17:00 W intencji Mateusza w 18 rocz. urodzin

Niedziela 13 Grudzień 2020
8:00 † Bogusław Madejski - 5 rocz. śm. †† Zmarli Rodzice † Zofia † Zygmunt
10:30 † Kazimierz Czerwiński - 10 rocz. śm. † Helena Czerwińska – 3 rocz. śm.
12:00 † Stanisław Miksza  † Maria Miksza
18:00 † Jerzy Kasperek